Bijlage K, 6 LIJST DER AANWINSTEN in 1905. Bijlage K. 7 Januari. Ten geschenke van Mevr. do Wed. Garvelink geb. Harmsen, te Zutphen Gedenksteen, afkomstig uit den voorgevel van een huis in de Laar straat No. 64. Deze steen stelt voor: een manskop, geplaatst op een schild. Op dat schild komen voor een wapen (huismerk)? benevens het Jaartal 15t3. Waarschijnlijk moot do manskop hot portret van don persoon voor stellen die in 1543 bovenbedoeld huis liet zetten. Maart. Ten geschenke van den heer Commissaris van Politie te Zutphen a. Een zwart verlakte helmhoed. h. Een metalen fluitje gemerkt no. XII (a en b worden vroeger door de politic agenten gebruikt.) c. Eenigo geelkoperen uniformknoopen, vroeger door agontcn van politie gedragen. Ten geschenke van den hoer C. C. Briinings tc Zutphen: Annonceerbord van het brandpiket der Schutterij dat vroeger buiten aan het politiebureau werd opgehangen. April. In bruikleen van den heer J. J. Snol, Officier van gezondheid le klasse te Zutphen: Licht bruin godeoltelijk verglaasd kruikje. Do buik is op drie plaatsen ingedrukt. In de daardoor ontstano holten zijn even zoovolo beeldjes (van heiligen^? aangebracht. Mei. In bruikleon van den hoer J. B. Braakman te Zutphen: Eon ijzeren kanonskogel. Ten geschenke van den lieer P. van Belkum Azn., te Zutphen: Wit aardon tabakspijpje uit de 17e eeuw, de steel is voor een klein gedeelte afgobroken. (N.B. Dit pijpje is gevonden bij het graven der fondament sleuven voor de binderij van don heer P. van Belkum Azn., in den tuin van het perceel aan de Houtmarkt no. 63.) In bruikleen vun den heer A. II. F. Craanen, te Zutphen Bronzen medaille te herinnering van het eeuwfeest der oprichting van het korps rijdende-artillerie hier tc lando 17931893. Aangekocht: Twee houten green geverfde slangen zooals die vroeger in een kruide nierswinkel hingen, om er papieren zakjes cn touw aan op te hangen. Drie koperen lampjes. Eenig oud snijwerk, afkomstig uit huizen te Zutphen. Juni. In bruikleen van den heer D. Roelofs, te Zutphen: 1. Bood geaderd marmeren theepotje met licht grijs dekseltje van marmer. De knop van dit dekseltje is bewerkt in den vorm van een vogeltje. (Indisch werk.) 2. Vier lichtgroen getinte aapjes van gebakken klei. (Indisch werk.) Ten geschenke van den heer II. J. Wissink, te Zutphen: Plaatje, waarop boven elkaar twee koperen gravuren voorkomen, do eene voorstellende Stadhuis en Groote Kerk, de andere een gezicht op do Berkel binnen Zutphen, 18e eeuw. Juli. Ten geschenke van den heer J. Voikers, te Zutphen: Antieke, koperen kachclkraus. In bruikleen van den heer Plekkenpol, landbouwer tc Gorssel: Mesje met ivoren hecht. Ilot hecht stelt voor eene naakto vrouw (Diana?) met een pijlenkoker op de rug. (N.B. Ilot beeldje, is aan de voeten afgebroken geweest. Het beeldje, snijwerk uit do 17de eeuw. Het mesje zelf behoort er niet bij en is eerst later aan het hecht bevestigd. Augustus. In bruikleen van den lieer J. W. Wullink, te Zutphen: Sigarenkoker, eerste helft der 19de eeuw. Aan de voorzijde is vastgehecht een plaat van compositie, voorstellende een legerkamp. Op den voorgrond een viertal ruiters te paard, van wie er twee ecu drinkbeker in de hand hebben. Ten geschenke van de firma Wöhrmaun Zonen, te Zutphen: 1. Vijftien gekleurde muurtegels. 2. Twee tanden van wilde zwijnen. 3. Drie kleine zalfpotjes. 4. Grijs verglaasd kannetje. 5. Kculsch waterpotjo. 6. Twee oude glazen flesschen met dikken buik. 7. Stuk vuursteen. (N.B. Deze voorwerpen werden in don tuin van het huis dezer firma in de Kuiperstraat no. 12, opgegraven toon dit in 1905 verbouwd werd.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 151