Bijlage K. 4 In het zaaltje voor de oudheden werd het dubbel- vensterglas waarmede de tafels gedekt warendoor pla ten geslepen spiegelglas vervangen. Dit bracht vrij groote kosten mee. Maar het vensterglas was telkens stuk, hetgeen onooglijk stond en op den duur toch ook kostbaar werd. Het afbikken] der treden van de bordestrappen werd dit jaar voltooid. De financiën van het Museum ondervinden nog steeds den druk van de tekorten der voorafgaande jaren. Daar deze toestand niet kon bestendigd wordenbesloot onze Commissie in hare vergadering van 4 Maart tot Uwen Raad het verzoek te richten 0111 de jaarlijksche toelage van 350,te brengen op 500,Voor de toe lichting zie men bladz. 7 tot 9 van het vorig verslag. Dit verzoek werd door Uwen Raad welwillend toegestaan, en dank zij deze vermeerdering van inkomsten, hebben wij gegronde hoop, in de naaste toekomst het evenwicht in de financiën van het museum te kunnen herstellen. De als bijlage bij dit verslag aan U overgelegde reke ning over 1905 wijst een tekort aan van ƒ211,15} tegen f 289,22^ op de rekening 1904. Er valt dus, afgezien van de verhooging der bijdrage van de gemeente, reeds eenige vooruitgang in de financiën te constateeren. De samenstelling onzer Commissie onderging wijziging doordat de heer H. W. VAN DER Worp de gemeente metterwoon verliet; in zijne plaats benoemde de Ge meenteraad den heer J. Baron. De heer C. L. VAN BALEN, die dit jaar aan de beurt van aftreding was, werd door Zutphen Vooruit herkozen. Bijlage K. S Den conservator, den heer J. GlMBERG komt lof toe voor de vervulling zijner taak. Aan den concierge D. D. CROESE, die ook ditmaal weder door trouw, ijver en toewijding reden tot tevre denheid gaf, werd door onze Commissie overeenkomstig zijn verzoek een salarisverhooging van 50,toege staan, ingaande 1 Januari 1906, terwijl hem over 1905 een gratificatie van 25,— werd toegekend. Met de uitgave van een nieuwen catalogus moet nog tot betere tijden worden gewacht. De Commissie van Beheer C. STORM BUIJSING, Voorzitter. C. L. van BALEN, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 150