Bijlage K. ter hand te nemen. Dank zij de voortvarendheid, ijver, toewijding en fijnen smaak van de dames dezer commissie slaagde deze tentoonstelling uitstekend. De collectie bevatte vooral in de afdeeling antiek kunstnaaldwerk een menigte zeer fraaie en kostbare stukken. De ten toonstelling trok dan ook in het geheele land zeer de aandacht en mocht een druk bezoek ondervinden. Aan de dames der Regelingscommissie zij hier dank gebracht voor de boven onzen lof verheven wijze, waar op zij zich van hare taak hebben gekweten. In het verslagjaar werden gehouden de volgende tijdelijke tentoonstellingen Schilderijen van de Gooische schildersclub „De Tien;" I tot 15 Januari. Tapijten en tapijt-ontwerpen van de Koninkl. Deventer Tapijt-fabriek; 21 tot 31 Januari. Pastels uit de Borinage en Bosnië, door H. Heijen- brock, te Blaricum; 4 tot 15 Februari. Schilderijen van H. W. Mesdag, den Haag; 18 Febr. tot 6 Maart. Batiks en kantwerk van mevr. Wegerif te Apeldoorn; II tot 21 Maart. Oude kinderprenten van Dr. K. O. Meinsma, alhier; 23 tot 27 Maart. Schilderijen en pastels van P. ten Cate, alhier; 27 Maart tot 13 April. Reclameplaten, ingekomen op de prijsvraag der Land bouwtentoonstelling alhier, 15 tot 25 April. Koperwerken van de firma Louwmans Co. te Apel doorn; 30 April tot 7 Mei. Bijlage K. 3 Antiek en modern Kunstnaaldwerk; 13 Mei tot 1 Juni. Schilderijen en teekeningen van Bern. van Es en B. Ferwerda, te Amsterdam 9 tot 29 Juni. Schilderijen van Fédor van Kregten te Wierden 1 tot 16 Juli. Amateurfotografiën en fotografie-artikelen22 Juli tot 20 Augustus. Schilderijen van C. Breitenstein te Velsen, A. L. Kos ter te Haarlem en A. H. Koning te Ede; 3 tot 30 Sept. Oude teekeningen en prenten van de heeren A. B. Dull en G. J. Douwes Jr., beiden alhier; 13 October tot 15 November. Schilderijen van C. Baumer te Deventer; 24 November tot 2 December. Portefeuille van „Pictura Veluvensis," te Renkum; 4 tot 12 December. Schilderijen van J. II. Weijns, te Rotterdam; 17 De cember tot 8 Januari. Totaal 18 tijdelijke tentoonstellingen. Een woord van dank zij hier gebracht aan die stad- genooten welke ons hunne collecties ter expositie af stonden. Ook de oudheidkundige afdeeling bleef bezoek trekken. De belangstelling spreekt ook zeer duidelijk uit de niet onbelangrijke lijst van aanwinstendie hierachter is gevoegd. Zij bevat 25 nummers. Het zaaltje aan de zijde van de Hofstraat bewees ook dit jaar weder zijne geschiktheid als expositie-lokaal. Daar het behang erg verkleurd was, moest het opnieuw worden behangen. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 149