18d Bijlage I. 4 terwijl aan 2 leerlingen A. ESK.ES en J. OOSTENENK, uit Eefde Gorscldie slechts 2 jaren dezen leergang volgden, omdat zij zich speciaal aan het timmervak wenschten te wijden, door den Directeur een schriftelijk bewijs is afgegeven. Onderwijs. De leerlingen der hoogste klasse (cursus voor vrouwe lijke handwerken) vervaardigden eenige voorwerpen voor de tentoonstelling van Kunstnaaldwerk, welke in Mei en Juni 1905 boven het Wijnhuis gehouden werd. Voor het tentoongestelde werd de school door de Commissie toegekend een Diploma ie klasse, afdeeling modern Kunstnaaldwerk (rubriek leerlingwerk.) Aan den door het Thiemesfonds te Haarlem uitge schreven wedstrijd werd door eenige leerlingen deelge nomen twee der leerlingen werden tot den beperkten wedstrijd toegelatenterwijl zij allen in de gelegenheid werden gesteld de tentoonstelling der voor den wed strijd ingezonden handwerken te bezichtigen. Ten slotte moge als een verblijdend feit worden vermeld, dat de school door een mannelijke en een vrouwelijke leerling uit Hengelo \0.) bezocht worden, ten einde zich in verband met het aldaar opgerichte óitelier voor koperwerk der firma Dikkers, te bekwamen Bijlage I. S in het teekenen en in het boetseeren. Dat brengt het bestuur er toe belanghebbenden opmerkzaam te maken, dat ook aan steenhouwers en stucadoors nog eenige plaatsen kunnen aangeboden worden op den boetseer- cursus. Ook mogen wij er met voldoening op wijzen, dat in het afgeloopen jaar meermalen aan het onderwijzend personeel door verschillende personen raad werd ge vraagd in betrekking tot hun vak of boeken en tijd schriften werden geraadpleegd uit de bibliotheek, het geen bewijst, dat de instelling meer en meer aan het beoogde doel gaat beantwoorden. De Gemeente maakte ten behoeve van eenige klassen der Burgeravondschool gebruik van de meubelwerk plaats 0111 daar teekenles te geven.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 146