S-l H Bijlage H. 2 Transport 13 leerlingen. School G 7 op den Paardenwal 6 L)e Roomsche school 3 Totaal 39 leerlingen. De toelating geschiedde in overleg niet de resp. hoofden dier scholen, die de naar hun oordeel geschikste leerlingen daarvoor aanwezen. De lessen werden steeds getrouw gevolgdschool verzuim kwam slechts bij uitzondering voor en werd door ziekte of privaatlessen in muziek of dergelijke vakken veroorzaakt. De vorderingen der leerlingen waren verschillend afhankelijk van hun oordeel, overleg en handigheid; over het algemeen kan het Bestuur daarover zijne tevredenheid betuigen. liet onderwijs wordt door velen begeerd, maar het Bestuur, dat slechts over beperkte middelen beschikt, kan maar weinigen toelaten. In het onderwijzend personeel kwam geen verande ring; de heer C. L. Fahro als hoofd, bijgestaan door de H.H. A. W. E. J. de Haan en F. L. Fahro, vervulden met lofïelijken ijver en toewijding hunne taak. Bijlage Ut. 3 De leermiddelen zijn in goeden toestand en worden voor zooveel noodig geregeld aangevuld en vernieuwd. Van den Gemeenteraad en van het Nutsdepartement ZuTPHEN' ontving het Bestuur subsidiesresp. van 100,— en 30,waarvoor het gaarne zijn dank betuigt en zich voor het vervolg aanbeveelt. Het Bestuur is voornemens dit jaarop nader te bepalen tijdstip, eene tentoonstelling te houden van voorwerpen door de leerlingen in den afgeloopen drie jarigen cursus vervaardigdwaaruit dan de inrichting, de omvang en aard van het onderwijs en de resultaten er van kunnen blijken. In het bestuur kwam geen verandering; het af tredende lid Jhr. Mr. D. O. ENGELEN, werd herbenoemd en nam die benoeming welwillend aan. Het bestaat thans uit de H.H.: B. E. Onderwater van Brandwijk, Voorzitter, F. H. van Etteger, Penningmeester, G. LijSEN, J. Baron, Jhr. Mr. D. O. Engelen en D. ALBERS Wz., Secretaris. ZüTPHEN, 9 Maart 1906. Aan Heeren Burgemeester en Wethouders der Gemeente. ZUTPIIEN. V I 4 5- De bijzondere school

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 143