Bijlage G. opziener, als bedoeld in 2 van art. 21 der Leerplicht wet. Het vorige jaar werd die kennisgeving zestig maal ontvangen. Van de zes en veertig opgeroepenen verschenen er zestienterwijl een tusschentijds met zijn gezin de stad had verlaten. Negen en twintig personen voldeden dus niet aan de oproeping; zij werden schriftelijk en, in den regel ook nog persoonlijk, door één of meer leden der Com missie gewaarschuwd. Met nadruk werden zij dan gewezen op de ernstige gevolgen, die het niet-voldoen aan de wet voor hen kon hebben en ook hierop, dat zij zoo verkeerd deden, door hun kinderen geregeld onderwijs te onthouden. De opgekomenen ontvingen eene dergelijke waarschuwing en berisping, welke in den regel in goede aarde vielen. Van de bovenbedoelde zes en veertig kinderen, die zich aan ernstig schoolverzuim hadden schuldig ge maakt, waren zes en dertig leerlingen der Openbare School I, drie der Openbare School E, drie der Open bare School G, drie der Katholieke Jongensschool en écn der Openbare School F. Door den Heer Kantonrechter werden negen personen wegens overtreding der Leerplichtwet veroordeeld. Evenals het vorige jaar, toen het aantal veroordeelden zestien bedroeg, is ook nu wederom vooruitgang te constateeren. Toch zal het nog wel eenigen tijd durenvóór het schoolbezoek overal goed genoemd kan worden en dit hoofdzakelijk, omdat het zoovelen gemakkelijk valt door de mazen der wet te sluipen. Tegen voorge- Bijlage G. wende ziekten b.v. kan niet gedaan worden wat wel noodig is. Namens de Commissie tot wering van Schoolverzuim te Zutphen J. A. SCHUTTE, Secretaris. Zutphen 20 Februari 1906. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 141