Bijlage 8 P. J. Snijders en YV. Brouwer, onderwijzers aail de R. C. jongensschool, respectievelijk de acten Wis kunde en Fransch L. O. behaalden. De schoolvergaderingen werden ook in liet jaar 1905 geregeld gehouden. Van de bibliotheken aan de scholen verbonden, werd geregeld gebruik gemaakt, en voorzeker verdienen deze nuttige instellingen uwen steun. Het getuigschrift, verklarende dat de lagere school met vrucht is doorloopen, werd in 1905 uitgereikt op school E aan 15, op school F aan 6, op school G aan 10, op school H aan 22 en op school I aan 15 leerlingen. De verbouwing van school G, noodig ten einde te komen tot de voorgenomen verwisseling der scholen D, G en I, nadert hare voltooiing en zal dus deze verwisseling spoedig verwezenlijkt kunnen worden. De inrichtingde gang en de resultaten van het onderwijs op de verschillende scholen liet in het alge meen niet te wenschen over. In het streven het best mogelijke te bereiken slaagt niet iedereen even goed; het doet Uwe Commissie genoegen te mogen verklaren, dat over het algemeen het ernstige streven bestond. In de samenstelling der commissie vonden groote veranderingen plaats. Twee leden der Commissie, die beiden gedurende eene reeks van jaren daarvan hadden deel uitgemaakt, zagen zich genoodzaakt hunne functie neder te leggen. De heer Vrugtman nam ontslag wegens hoogen leeftijd, de heer Dr. B. C. Goudsmit moest zijne werkzaamheden wegens zijn gezondheids toestand verminderen. Hun heengaan wordt door Uwe Bijlage E. 9 Commissieen blijkens de woorden van Uwen Voor zitter ook door den raad der gemeente zeer betreurd en met recht. Verloor Uwe Commissie in den heer Vrugtman een lid wiens degelijke, wel doordachte adviezen, af komstig van een vakman als hij was, zeer werden op prijs gesteld, in Dr. Goudsmit had zij het verlies te betreuren van iemand, die met buitengewonen ijver en scherpzinnigheid sedert 6 Mei 1881 Secretaris van Uwe Commissie is geweest en gedurende al dien tijd daar van de ziel was. De redenen betreurende, die beide leden noodzaakte hun ontslag te nemen, wenscht Uwe Commissie hier uit te spreken dat zijniettegenstaande hunne afwezig heid in hare vergaderingen, eene goede en eervolle plaats in hare herinnering behouden. In hunne plaats werden benoemd bij raadsbesluit van 1 Mei 1905 de heer C. Bijl en bij raadsbesluit van 9 October 1905 de heer YV. J. SCHILLEMANS. Beide heeren namen deze benoeming aan, terwijl de 2de ondergeteekende zich bereid had verklaard het secreta riaat op zich te nemen, waartoe hij in de vergadering van Uwe Commissie van 2 Mei werd verkozen. Op 1 December 1905 herdacht de heer Kumpe, ie onderwijzer aan school D, zijne 40jarige dienstvervul- ling. Hij ontving dien dag, in een der localen van school D, voor die gelegenheid tot receptiezaal inge richt, talrijke blijken van belangstelling en waardeering, o.a. van het bestuur der gemeente Zutphen, van het rijkstoezicht, van de commissie van toezicht, van zijne collega's, van oud-leerlingen, enz.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 136