20 Transport 1383,33^ Gratis leermiddelen 257,73A Vuur, licht en schoonhouden. 210, Advertentiën en drukwerk 75, Totaal 1926,07 Te kort 562,07 hetgeen ten laste van de Gemeente komt. Alvorens dit verslag te besluiten wenscht de Commissie nog in het bijzonder Uwe aan dacht te vestigen op het volgende. Voortdurend doet zich gevoelen het gemis van een terrein, waar de leerlingen zich in de rustpoozen tusschen de les-uren kunnen ophouden. Reeds herhaaldelijk werd in onze vergaderingen de waarschijnlijkheid besproken om den e'én uur-lestijd op 50 minuten te brengen, gelijk dit ook elders reeds is inge voerd. Een dergelijke maatregel stuit echter onverbiddelijk af op gemis van terrein. Het kleine plaatsje immers tusschen de Hoogere Burgerschool en de School voor Lager On derwijs is voor het beoogde doel ten eenen- male ongeschikt. En wat het gebouw zelf betreft: wanneer het aantal leerlingen op de Hoogere Burger school nog eenigszins toeneemt, is de ruimte in het gebouw te kleiner is geen lokaal meer ongebruikt. Voor de Burger-Avondschool en de Ge- Bijlage D. 27 meentelijke Teekenschool bieden de teeken- lokalen thans reeds te weinig ruimte. Zooals reeds in het verslag gezegd is, het teeken- onderricht kan er niet tot zijn recht komen; het moet worden ingericht naar de te geringe beschikbare ruimte. Vermeerdering van het aantal leerlingen is onmogelijk wegens gebrek aan plaats, terwijl de wensch naar teeken- onderwijs steeds toeneemt. Waar er nu door verplaatsing van de gas fabriek in de nabijheid van de school terrein vrij komt, acht de Commissie het in de hoogste mate wenschelijk, dat een gedeelte daarvan beschikbaar worde gehouden èn voor uitbreiding van het gebouw èn voor een open- terrein bij de school. De Commissie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs, B. CUPERUS, Voorzitter. S. J. DEKKER, Secretaris. ZüTPHEN, 9 Februari 1906.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 131