i8 reedschappen of andere nuttige voorwerpen zijn weder uit de inkomsten van liet legaat Dietz begiftigd die leerlingen, die bijzonder uitmuntten boven hunne kameraden uit de zelfde klassen. Uit de I'te klasse 9 leerlingen. "de 4 - "Ido 3 Door den Directeur, daartoe in staat ge steld door eene geldelijke bijdrage van een belangstellende, werden bovendien belooningen toegekend voor getrouw schoolbezoek, be staande in boekwerken in stempelbund, en wel in Klasse I aan 27 leerlingen, n II 10 UI 5 IV 4 Totaal 46 leerlingen. Over het geheel genomen werden alle les sen getrouw bezocht bijna nimmer behoefde een opzettelijk verzuim te worden geconstateerd. Over gedrag, vlijt en vorderingen zijn geen bijzondere opmerkingen te maken. Voor den cursus 1905/1906 werden inge schreven 164 leerlingen. Enkelen van dezen kwamen bij het begin van de lessen niet op, hetzij door verandering van woonplaats of werkkring, hetzij op grond van andere redenen. Van de 23 candidaten, die zich aan een Bijlage D. 19 toelatings-examen moesten onderwerpen voof de eerste klasse, werden 13 afgewezen, de overige nieuwe leerlingen konden zonder examen worden toegelaten, omdat zij in het bezit waren van een getuigschrift dat zij de Lagere school met vrucht hadden doorloopen, of van een bewijs van het Hoofd hunner school, die hen in staat achtte het onderwijs aan de Burgeravondschool met succes te volgen. De indeeling der klassen was op 31 De cember 1905: Klasse I 74 leerlingen. 11 II 44 11 III 12 IV 8 lotaal 13S leerlingen. Voor één leerling werd het schoolgeld ge heel en voor een anderen leerling voor de helft door de Commissie van Toezicht betaald. Splitsing van De lst0 klasse is evenals het vorige jaar klassen. in drie en de IU» klasse in twee afdeelingen gesplitst. Tentoonstelling. Na het eindigen van den cursus 1904/1905 werd evenals vorige jaren eene tentoonstelling gehouden van het werk, dat door de leer lingen was vervaardigd. Op Vrijdag- en Zaterdagavond en Zondagnamiddag werd aan het publiek, waaronder vele familieleden van de leerlingen, gelegenheid gegeven de resul taten te komen zien.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 127