Bijlage D. 14 directeur zijn de uren daarvoor zoo geregeld, dat het gewone onderwijs geen schade lijdt. Bevordering tot Voor de leerlingendie zonder herexamen hoogere klassen, tot een hoogere klasse konden overgaan, heeft de bevordering plaats gehad in een plechtige bijeenkomst van de Commissie van Toezicht, den directeur en de leeraren, met de leer lingen, op Dinsdag den uden juu jn leeraarskamer. Bij gebrek aan een daarvoor geschikt lokaal kon de uitspraak der Com missie niet in tegenwoordigheid van alle leer lingen plaats hebben, maar werd deze aan iedere klasse afzonderlijk medegedeeld. Leermiddelen In dit jaar is de verzameling natuurkundige en Gebouw, instrumenten weer langzaam uitgebreid, daar de Gemeenteraad daarvoor opnieuw een buiten gewone bijdrage van twee honderd gulden beschikbaar heeft willen stellen. Ook werden weer eenige oude kachels en banken door nieuwe, doelmatiger ingerichte, vervangen. Schoolbibliotheek. Deze bibliotheek, waarvan ook dit jaar veel vuldig gebruik werd gemaakt, werd, dank zij de geldelijke bijdrage door de Commissie van Toezicht verstrekt, alsmede de som van 25, door den Gemeenteraad beschik baar gesteldgeleidelijk uitgebreid. Bijlage D. IS II. Burger-Avondschool. Personeel. In Januari 1905 was de Directeur Dr. B. C. Goudsmit genoodzaakt om tot herstel van zijne gezondheid een langdurig verlof te vragen; zijne werkzaamheden werden tijdelijk opgedragen aan den waarnemenden directeur N. van DER HOEF, leeraar aan genoemde inrichting. Door den Raad der Gemeente werd de vergoeding voor die werkzaamheden bepaald °P 50,—. In Februari was de heer Nort verplicht om op advies van zijn geneeskundige een maand verlof te vragen. De heer Stam, leeraar aan het Gymnasium alhier, werd uit- genoodigd tijdelijk zijne lessen waar te nemen; de vergoeding hiervoor werd bepaald op 2,50 per lesuur. Ter vervanging van den heer Dr. B. C. GOUDSMITdie om redenen van gezondheid zijn ontslag vroeg en dit op de meest eer volle wijze verkreeg, werd in de Raadsver gadering van 5 Juni 1905 benoemd als Direc teur de heer N. VAN DER HOEF, en zulks met ingang van den i»ten September 1905. Sedert 1 April 1894 was deze als leeraar aan genoemde inrichting werkzaam, en reeds een viertal jaren mede als waarnemend directeur, bij afwezigheid van Dr. GOUDSMIT. Door vermeerdering van het getal lesuren

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 125