23O Bijlage C. 4 Hieronder waren 6 meisjes; eene toehoorster werd met October tot de 2e klasse toegelatendoch vertrok weder begin December. De leerlingen der 6e klasse zijn allen voor A; van de zes leerlingen der 5e klasse zijn er 5 voor A en één voor B. Eén leerling uit klasse V en drie uit klasse VI woonden het onderwijs in de hebreeuwsche taal bij. liet gedrag der leerlingen liet weinig te wenschen over. Onderwijs. De Rector blijft een deel der Woensdagmiddagen besteden aan lectuur van Horatius met de A leerlingen der 6e klasse. Leermiddelen en Gebouw. De schoolbibliotheek ondergaat zoo nu en dan eenige uitbreiding en blijkt meer en meer in eene bestaande behoefte te voorzien. Aangeschaft werden ten dienste van het onderwijs eene kaart van oud-Griekenland, eenige wandplaten op de oude geschiedenis betrekking hebbendebenevens de 15 deeltjes van het Plorilegium Graecum uitgegeven bij Teubner. De nieuwe wet op het Hoogcr Onderwijs zal, nu de bepaling der vroegere vigeerende wet vervallen is, datgcen leerling tot een hooger studiejaar bevorderd wordt dan ten gevolge van een door leeraren onder toezicht van curatoren te houden overgangsexamen, ons erachtens eene herziening van het Reglement voor het Gymna- Bij lage C. 5 sium, zooals dat laatst is vastgesteld den i2<3cn Augus tus 1878, ten gevolge moeten hebben; overwogen zal dienen te worden of en zoo ja, op welke wijze bevordering tot een hooger studiejaar regeling behoeft. Curatoren zijn voornemens dienaangaande eerlang met een voorstel tot den Gemeenteraad te komen. Aldus in de vergadering van Curatoren vastgesteld op 23 Februari 1900 zes. Het College van Curatoren D. W. VAN ANDRINGA DE KEMPENAER, Voorzitter. H. C. PENNINE, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 117