Bijlage B. komende troebeling na te bootsen. Voorts bevatte het product bijna 2 gram salicylzuur per liter. Daar de aflevering van dergelijke producten onder valsche benaming, volgens de Leidsche verordening op de keuring van eet- en drinkwaren strafbaar is, is eene veroordeeling gevolgd. Eene dergelijke verordening bestaat hier te Zutphen niet en zal bij voorkomende gelegenheid eene strafvervolging ingevolge artikel 329 en 330 van het wetboek van strafrecht moeten worden ingesteld. Door een lid van de commissie is nog onderzocht een pan, en eenig snoepgoed, waarbij geen schadelijke bestanddeelen zijn gevonden. HOOFDSTUK XI. Uitvoering en handhaving van wetten en verordeningen. De algemeene Politieverordening der gemeente Zutphen is vastgesteld in de Raadsvergadering van den 6dun Februari 1905, afgekondigd den 27^n Maart 1905 en dertig dagen later in werking getreden. Aan het Gemeente-Bestuur is bij schrijven van 13 Novem ber 1905 verzocht eene verordening te willen maken waardoor het mogelijk wordt kinderen, lijdende aan besmettelijke ziek ten, die niet als zoodanig door de wet van 1872 worden erkend, als kinkhoest, besmettelijk hoofdzeer, schurft, be smettelijke oogziekte of bof, of kinderen uit huisgezinnen, waarin dergelijk ziekten heerschen, van de scholen te weren. De uitgebreidste verordening op dit gebied bestaat te Veenendaal. Bijlage B. 33 In de vergadering van 28 December is besloten aan het Gemeente-Bestuur te verzoeken eene verordening op de vee- en vleeschkeuring te willen in het leven roepen. Het des betreffende verzoek is den 8steu Januari 1906 aan Burge meester en Wethouders ingezonden. Door de gezondheidscommissie te Arnhem zijn inlichtingen gevraagd of hier ter stede bestaat eene verordening op het houden en mesten van varkens en hoe deze verordening werkt. Geantwoord is, dat in de algemeene politieverordening, vastgesteld 7 April 1884, gedeeltelijk ingetrokken bij de algemeene politieverordening van 6 Februari 1905 een artikel voorkomt, waarbij het verboden is varkens te houden in woonhuizen, kelders en verdere belendingen, tenzij met ver gunning van Burgemeester en Wethouders. De commissie wil er te dezer plaatse nog eens op wijzen, dat het zeer bevorderlijk zou zijn voor de Volksgezondheid, indien een streng toezicht op het houden van varkens kon worden uitgeoefend. Dit en het hebben van mestverzame- lingen in strijd met art. 145 der politieverordening van 1905 geelt tot de meeste klachten aanleiding. Voor het uitoefenen van contróle is in de eerste plaats noodig, dat de vergunningen ingevolge art. 144 (oud) en 145 (nieuw) niet anders dan schriftelijk worden gegevenvan de gegeven vergunningen of ontheffingen een register wordt bijgehouden en daarvan aan de commissie wordt kennis gegeven. 32

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1905 | | pagina 104