Bijlage B. 14 tingen ter toepassing van Röntgenstralen alhier bestaan, geen watergasinstallatie aan de gasfabriek alhier is. Aan den hoofdinspecteur zijn toezonden ingevulde formu lieren houdende beschrijving van de ziekeninrichtingen alhier, als het Oude en Nieuwe Gasthuis, het hospitaal van de recon valescenten afdeeling der Koloniale reserve (Weeshuis) en de militaire ziekenirichting in het Ravenstraatje. HOOFDSTUK VIII. Geneeskundige Armenzorg. Geen opmerkingen. HOOFDSTUK IX. Drinkwatervoorziening. Bij schrijven van 20 April heeft de Hoofdinspecteur inlich tingen gevraagd betreffende het voorkomen van lood in leidingwater. De beantwoording van de gestelde vragen is den 9 Mei opgezonden. Ten einde de vragen te kunnen beantwoorden is bij de loodgieters alhier geïnformeerd welke buizen gebruikt worden en zijn met verschillende buizen proeven genomen. Bij de onderzoekingen van het leidingwater is nimmer lood geconstateerd. De hardheid van het water veroorzaakt eenige kalkafzetting in de buizen, waardoor loodoplossing wordt verhinderd. Het water der Waterleiding is in den loop van het jaar twee malen onderzocht; in de samenstelling wordt niet veel verandering ontdekt. Bijlage 15 Onderzoek op 24 Maart. Per liter 0,0072 gram kalium permanganaat of 0,036 gram organische stof. 0,117 gram chloor, geen ammonia, geen salpeterigzuur, geen zware metalen, sporen ijzer, sporen zwavelzuur. Onderzoek op 30 Juli. Per liter 0,0116 gram kalium permanganaat of 0,058 gram organische stof, 0,106 gram chloor. Geen sulfaten, ammonia, salpeterigzuur, zware metalen af wezig, sporen ijzer. Een onderzoek is ingesteld naar de deugdelijkheid van het welwater in het perceel Tadamasingel No. 3, welk welwater als (drinkwater moest worden afgekeurd; na overleg met den eigenaar bleek deze bereid de waterleiding te doen aanleggen. Een bezwaar over de kosten is in de Raadscommissie voor de Gas- en Waterleiding ter sprake gebracht en opgeheven. In School E (Polsbroek) is het water van de pomp onge schikt bevonden voor drinkwater, aan Burgemeester en Wet houders is hiervan bericht gezonden en geadviseerd de drink waterleiding te doen aanbrengen, hetgeen geschied is. HOOFDSTUK X. Levens- en Genotmiddelen. Gebruiksartikelen. De in 1903 door B. en W. toegezegde verordening op den O

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 91