Bijlage B. HOOFDSTUK VII. Ziekten Bij de gezondheidscommissie zijn aangegeven gevallen van besmettelijke ziekte als 1. Aziatische cholera, geen. 2. Typhus exanthematicus, geen. 3. Febris typhoïdea, geen. 4. Pokken, geen. 5. Roodvonk, 116. 6. Diphtheritis, 17. 7. Dysenterie, geen. 8. Pest, geen. 9. Gele koorts, geen. Een oorzaak van het groot aantal roodvonk-gevallen kan niet worden opgegeven. De ziekte kwam voor in alle wijken der stad. Bepaalde maatregelen ter bestrijding zijn niet genomen. Het grootst aantal gevallen van roodvonk kwam voor in de maand September nl. ?8; overigens verdeelden zich de geval len als volgt: Januari Roodvonk Diphtheritis Februari Maart April 3 Mei 9 Juni 3 Juli 8 Augustus 4 September 28 October 6 November 4 Bijlage B. December Roodvonk 14 Diphtheritis 2 In het Ziekenhuis van de Koloniale Reserve heeft zich een geval van lepra voorgedaan Zoodra dit ter kennis van de commissie is gekomen is daarvan aan den hoofdinspecteur mededeeling gedaan. In het jaarverslag over 1903 is medegedeeld, dat bij het Gemeentebestuur was aangedrongen op het aanstellen van iemand bekwaam en geschikt om als ontsmetter op te treden» ook ten dienste van particulieren. Op de Gemeentebegrooting voor 1905 is een post van 100 uitgetrokken, ten einde met de regeling van den ontsmet- tingsdienst een aanvang te maken, terwijl uitzicht bestaat op het zenden van een geschikt persoon naar Amsterdam, om aldaar onder leiding van Dr. Ringeling een beknopten cursus te volgen in de ontsmettingsmethoden. Ook is bij de behandeling van de begrooting door het ge meentebestuur toezegging gedaan, dat in 1905 een rijtuig zou worden aangeschaft, speciaal bestemd voor het vervoer van lijders aan besmettelijke ziekte. De ontsmettingsoven in het Oude en Nieuwe Gasthuis, welke inrichting vroeger tot klachten had aanleiding gegeven, heeft eenige verbetering ondergaan. Door den hoofdinspecteur van de Volksgezondheid zijn in lichtingen gevraagd omtrent: a het voorkomen van gevallen van vergiftiging door in het wild groeiende planten, b inrich tingen voor de toepassing van Röntgenstralen in deze gemeente, c het al of niet bestaan en de bezwaren eener watergasinstal- l'atie aan de gasfabriek alhier, op welke vragen geantwoord is dat geen gevallen van vergiftiging bekend zijn, geen inrich- 12 11 O 2 2 I W O 11 O 1*» M O nn I O y O 11 1" 2 11 22 n 11 1» 13

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 90