Bijlage B. vatten -1- 2400 in getal. Verder zijn geregeld maandelijks inge komen de aangiften van die woningen, waar verandering van bewoners heeft plaats gehad. Aangezien de gemeente Zutphen het kaartenstelsel volgt en de oorspronkelijke aangiften bij de commissie worden inge- zouden, is besloten deze aangiften in volgorde te verzamelen en daarvan geen afzonderlijk register aan te leggen. Aan den Warnsveldschen weg is door de David Evekink- stichting een blok van 38 arbeiderswoningen gebouwd, die aan hygiënische eischen voldoen. Hoe zeer deze woningen in den smaak der bewoners vallen, blijkt uit het groot aantal liefhebbers, dat zich als huurders opdeed. HOOFDSTUK V. Openbare en andere gebouwen en getimmerten, niet vallende onder de woningwet. Voer- en vaartuigen enz. De Hoofdinspecteur van de Volksgezondheid heeft verzocht, een onderzoek te willen instellen naar den toestand der Ar restantenlokalen te dezer stede, met opgave van punten waar van beantwoording wenschelijk was. Een onderzoek omtrent den toestand is door den voorzitter en secretaris ingesteld, waarvan rapport is uitgebracht in de vergadering van 29 December, welk rapport, vergezeld van de vragenlijsten, beantwoord door den waarnemend commissaris van politie en den wachtmeester der Marechaussee, aan den Hoofdinspecteur is ingezonden. Arrestantenlokalen bevinden zich in het politicbureau en de kazerne der Marechaussee. Bijlage B. De toestand der lokalen in de kazerne der Marechaussee is zeer voldoende. In het Politiebureau zijn de vertrekken zeer slecht ingericht. Van de drie vertrekken is er een niets dan een klein donker kelderhol, zonder eenigen toevoer van licht of lucht, de twee andere zijn kleine hokken door schotvverk gescheiden, van boven gedekt met latten en kippengaas. De brits ligt op den grond en voor den arrestant is geen andere gelegenheid om te zitten dan op de ton van het tonnenstelsel. De loka len doen aan middeleeuwsche toestanden terugdenken. HOOFDSTUK VI. Scholen, fabrieken en werkplaatsen. A. Scholen. In de vergadering van 30 Juni is besloten een systematisch onderzoek van de scholen te doen plaats hebben. Hiermede werden belast de Heeren G. L. Tjeenk Willink, D. Molenaar, L. Kuiler en Dr. E. J. W. Holleman en de secretaris. Het door deze leden opgemaakt rapport hunner bevindingen is hierna in zijn geheel opgenomen. (Bijlage V.) B. Fabrieken en werkplaatsen. Een klacht over stank van een paardenslachterij bleek bij onderzoek het gevolg te zijn van het smelten van paarden- vet. De betrokkene is door de Politie met het oog op de hinderwet gewaarschuwd dat smelten na te laten. io 11

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 89