Bijlage B. D. Molenaar, ingenieuraftr. i Juli 1906 L. Kuiler, opzichter bij den Rijks-Waterstaat 1 Juli 1907 F. S. J. Veeze, districts veearts 1 Juli 1908 Ur. R. G. Rijkens, arts1 Juli 1908 Jhr. Mr. B. de Jonge, advocaat 1 Juli 1909 W. F. Privé, militair apotheker 1 Juli 1909 Voorzitter: G. L. Tjeenk Willink. Secretaris: Mr. G. M. van Voorthuijsen. De in het vorige jaar benoemde bode J. Haijtink werd mede belast met het rondbrengen der leesportefeuille, in verband waarmede zijn loon werd vastgesteld op 15, Deskundigen, als bedoeld in artt. 25 of 28 der Gezondheids wet zijn door de Commissie niet gehoord, terwijl ingevolge art. 2jd een onderzoek van melk werd opgedragen aan den heer H. W. A. Behrens te Zutphen, waarvan den 8 Augustus rapport is uitgebracht. B. Huishoudelijke zaken. Kr zijn gehouden 12 vergaderingen, waarvan 11 gewone en I openbare vergadering. De gewone vergaderingen hadden plaats op 21 Januari, 25 Februari, 7 April, 28 April, 26 Mei, 30 Juni, 4 Augustus, 29 September, 27 October, 1 December en 29 December. De openbare vergadering, ingevolge art. 27 Gez. Wet tot vaststelling van het verslag, werd gehouden 25 Februari. De gewone vergadering van 21 Januari is bijgewoond door den Inspecteur van de Volksgezondheid Dr. G. Romijn. De voorzitter en secretaris waren op alle vergaderingen aanwezig. De twee vergaderingen van voorzitters der Gezondheids- commissiën van Gelderland, gehouden te Arnhem den 16 Juni Bijlage B. 3 en 20 December, zijn beide door den voorzitter dezer commissie bijgewoond; van het aldaar verhandelde is verslag uitgebracht in de vergaderingen van 30 Juni en 29 December. De heer L. Kuiler heeft als afgevaardigde het 9e congres voor openbare gezondheidsregeling op 30 Juni en 1 Juli te Nijmegen gehouden, bijgewoond en daarvan in de vergadering van 4 Augustus uitvoerig verslag gegeven, waarbij hij o. a. wees op de waarde van afvaardiging van leden der gezond heidscommissies, die niet alleen bijzondere indrukken verza melen van de voordrachten en debatten, doch in- en buiten de congresbijeenkomsten talrijke besprekingen bijwonen van leden van andere commissies, adviezen en voorlichtingen be komen waardoor zij met een voorraad wetenswaardigheden uit alle oorden des lands huiswaarts keeren, waaruit te eeniger tijd in eigen werkkring nut en voordeel is te putten, zoowel voor zichzelf als voor hunne medeleden. Ook wees hij op de waarde van het bezoek en de bezichti ging van inrichtingen en toestellen in het belang der hygiene gesticht of in werking gesteld en waartoe de stad Nijmegen bij deze gelegenheid opzettelijk en op onbekrompen wijze gastvrijheid betoonde. Een en ander geeft practische waarde aan de regelmatige bijwoning der jaarlijksche congressen. De begrooting voor het jaar 1904 was in ontvangst en uit gaaf vastgesteld op een totaal van 990, waarvan door de Gemeente bij te dragen 590,(Bijlage I.) De rekening en verantwoording over het jaar 1903 is door den secretaris opgemaakt, in de vergadering van den 7clen April vastgesteld en blijkens schrijven van Burgemeester en 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 85