ISO Bijzonderheden vallen daaromtrent niet te vermelden. c. Zutphensche Telephoon-Maatschappij Aan het verslag dier Maatschappijover 1904, ont kenen wij het volgende: Over het afgeloopen jaar kan weder eene toeneming in het aantal abonnés worden vermeld. Een groote factor mag daarvoor zeker genoemd worden het zóó lage abonnement van 35,waarvoor hier de dienst ten allen tijde, nacht en dag, Zon- en werkdag, geopend is en waardoor het bezit van eene telephonische ver binding dan ook volkomen tot zijn recht komt. Het jaar 1904 werd gesloten met een aantal van 279 aangesloten perceelen gevende op eene bevolking van ruim 18000 zielen, eene percentage van circa Vo zijnde eene vermeerdering van 15 geabon- neerden. Van deze 279 aansluitingen zijn er: waartoe de Maatschappij volgens concessie verplicht is 4 ten behoeve van den dienst 4 met gedeeltelijke vergoeding 5 met geheele 4 met betaling van vol abonnement 262 te samen 279 Bovendien moest, evenals vorige jaren, ook dit jaar aan een 5 tal eigenaren, niet-abonnés, vergoeding gege ven worden voor het gebruik hunner perceelen als steunpunten. In 1904 werden gevoerd 327328 gesprekken en in 151 1903 203266eene belangrijke vermeerdering van 124062 gesprekken; onder deze cijfers zijn ook begre pen de interlocale, welke laatste ook eene toeneming aantoonen van 15411 in 1903 tot 17684 in 1904. In het college van Commissarissen had de Maat schappij een groot verlies te betreuren door den dood van den Heer C. Sgi-iillemans, die van de oprichting der Maatschappij af in het college had zitting gehad en steeds met dankbaar herdachte belangstelling zijne medewerking verleende. In diens plaats werd benoemd de heer H. ROELOFSZ alhier. De Directie moest ook dit jaar wel eens klachten vernemen over niet spoedige aansluiting, verkeerde aansluiting of niet-afbreking. In vele gevallen waren deze klachten gegrond en moesten de bedienende be ambten, daarover onderhouden, hunne abuizen erkennen. Van de zijde van het publiek mag echter wel worden overwogen, dat wanneer, des morgens vooral, vaak binnen één uur ruim 150 aansluitingen, en daarvan somtijds 6 of meer tegelijk worden gevraagd, het dan wel eens kan voorkomen, dat er eene vergissing plaats heeft. Het zoude zeer gewenscht zijn indien het pu bliek ook den dienst wilde bevorderen en bespoedigen door niet herhaaldelijk verbinding met allerlei niet aan gesloten personen of firma's te vragen en alleen num mers, niet namen der abonnés, op te geven en wan neer na het eindigen van het gesprek door de verbon den geabonneerden werd afgebeld. Groote rampen vallen ook dit jaar niet te vermelden, maar de voortdurende uitbreiding van het net bracht meer kosten van onderhoud mede, zoodat de uitgaven

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 77