116 Prolcstantsche Inrichting van Weldadigheid. Aan 44 gezinnen werd werk verschaft. Zij vervaal- digden uit 20400 K.G. ruw touw 13800 K.G. breeuw- werk, waarvoor aan arbeidsloon werd uitbetaald 2375»ÏO- De collecte, bij inschrijving gehouden, bracht/ 1751,5° op, waarvan 1/3 aan de Diakenen is ter hand gesteld, om aan ouden van dagen en zieken gratis brood en brandstoffen te verstrekken. Diaconie der Evang. Lnth. Gemeente. De financieele toestand der Diaconie was even vol doende om in de behoeften der armen te kunnen voor zien. HOOFDSTUK XI. Landbouw en Veeteelt. Algemecne toestand. Aangaande den toestand van de wei- en hooilanden, wordt verwezen naar hetgeen daaromtrent onder Hoofd stuk VGemeentegronden en landerijen, wordt gemeld. Het aantal beteelde Hectaren rogge was evengroot als het vorige jaarde opbrengst van stroo was minder, de qualitcit van het gewas beter. Er werd meer haver geteeld het gewas was middelmatig. De zwaarte be droeg 50 K.G. per H.L. De verbouwde varieëteiten waren Probsteijer, Witte II7 tros- en gewone voerhavcr. De opbrengst aan stroo was minder. De voedergewassen, als mangelwortels en suikerbieten, hadden eene middelmatige opbrengstde opbrengst van koolrapen was ongunstig, doch de qualiteit beter wegens het grootere suikergehalte. De opbrengst van stoppelknollen was middelmatig. De vruchtenteelt, zooals die van aalbessen, kruis bessen en aardbeien was gunstig, die van frambozen ongunstig, van appels en fabrikozen gunstig en van peren, pruimen en perzikken middelmatig. De tuin vruchten, als erwten, stamboonen, kool, (roode, witte en savoye) waren middelmatig, de bloemkool was over het algemeen gunstig, de andijvie was slecht wegens de droogte. De handel in paarden was ongunstig. Er werden acht veulens aangefokt. De gezondheidstoestand was gunstig, evenals die van het Rundvee; ziekten kwamen niet noemenswaard voor. De handel in rundvee was over het algemeen levendig; van rasverbetering wordt weinig werk gemaakt. De vetweiderij leverde minder gunstige resultaten op. Schapenhandel wordt in deze gemeente niet gedreven. Er kwamen in het afgeloopen jaar 4 gevallen van vlekziekte voor bij de varkens en 2 gevallen van milt vuur bij het rundvee. De handel in varkens was gelijk aan het vorige jaar; de verzending heeft plaats naar EngelandBelgië en Duitschland. De gezondheidstoestand der varkens was gunstig. De bestaande rassoorten worden gekruist met Yorkshire.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 60