Burger Weeshuis. In het College van Provisoren kwam in 1904 geene verandering, dat College was op 31 Dec. van dit jaar samengesteld als volgt: de heer Ch. M. Henny, President. G. J. Garsen Vice-Pres. L. Albers, Secretaris. G. Lij sen, 2 e Secretaris. De betrekking van Rentmeester-weezenvader werd vervuld door den heer G. J. Kobus en die van weezen- moeder door zijne echtgenoote P. Kobus—Leopold. Het opzicht over de landerijen enz. bleef opgedragen aan D. Walgemoed, die wegens ziekte werd bijgestaan door zijn zoon J. Walgemoed. De gebouwen in de stad waren onder toezicht van den architect H. A. Ezerman. Een wees werd tijdelijk in het Gesticht opgenomen. Buiten het Gesticht werden 23 weezen verpleegd. Behalve deze weezen, bedroeg het aantal heele en halve weezen, dat ondersteund werd 139. Aan bij dragen voor opvoeding en onderwijs werd uitgekeerd 8864,50. Aan den cursus in de nuttige handwerken namen deel 48 leerlingen. De lessen werden gegeven in het Burger Weeshuis. Aan de 8 leerlingen, die vanwege het Gesticht den kookcursus volgden, werden diploma's uitgereikt. De strijkcursus werd gevolgd door 6 leerlingen. De landerijen en bosschen verkeerden in gunst igen toestand. "3 De gezondheidstoestand der ondersteunden was vrij gunstig. De rekening der Instelling sloot over 1903, wat de gewone ontvangsten en uitgaven betreft, met een batig saldo van 9165,75 Gebroeders Bakkers Weeshuis. Het bestuur dier Instelling bestaat uit de Regenten: P. Hasselo, Voorzitter. C. Stolp, Secretaris. M. Bransz, Penningmeester. F. H. Heukelman. J. Lindeboom. Vader en moeder in dat Weeshuis zijn: J. E. Hauët en Echtgenoote. Op 31 Dec. van dit jaar werden in het Weeshuis verpleegd 35 weezen; 6 jongens en 2 meisjes worden buiten het Gesticht verpleegd, om zich voor verschil lende vakken te bekwamen. De financieelc toestand van de Instelling is bevredigend. Het godsdienst-, huis- en schoolonderwijs werd gere geld waargenomende gezondheidstoestand was goed. Diaconie Hervormde Gemeente. Ondersteund werden in 1904 143 personen, voor welke ondersteuning werd uitgegeven 11564,61. Het totaal der uitgaven, met inbegrip van onderhoud van bezittingen, salarissen, enz. bedroeg 12690,80$. Op 31 Dec. 1904 was het nadeelig saldo 310,48$. De opbrengst der collecten in de kerk en langs de huizen was lager dan in 1903. 112

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 58