ïo4 Ter bevordering van kunsten en wetenschappen zijn in deze Gemeente de navolgende vereenigingen gevestigd: Vereeniging Picturawelke zich ten doel stelt den zin voor teeken- en schilderkunst op te wekken en te bevorderen, door het geven van kunstbeschouwingen en tentoonstellingen van schilderstukken en teekeningen. Zanglust„De Zutphensche Orchest- Vereeniging" en de „Vereeniging tot bevordering van Kamermuziek." Genootschap ter beoefening van natuurk. wetenschap pen (Physica) en Kring voor wetenschappelijk onderhoud. Eene Geldersche Vereeniging voor Kunstnijverheid waarvan op bladz. 100 wordt gesproken. Nederl. Maatschappij van tui?ibouw en plantkunde (afd. Zutphen.) Eene Vereeniging „Zutphen Vooruit" stelt zich ten doel het verblijf te Zutphen te veraangenamen en aan trekkelijk te maken. Verder is alhier eene Af deeling der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen. Daaraan zijn verbonden, even wel onder een afzonderlijk bestuur, eene Volksleesbibli otheek waarvan druk gebruik wordt gemaakt, en eene Volkszangschool, waarvan reeds onder V van dit Hoofdstuk wordt gesproken. 105 HOOFDSTUK Armwezen. X. Over het algemeen was de toestand in 1904 niet ongunstig. De opbrengsten der verschillende collecten ten be hoeve van verschillende kerkelijke besturen zijn echter steeds dalende, van daar dan ook, dat die besturen niet aan alle aanvragen om ondersteuning kunnen vol doen en de uitgaven der Burgerlijke Gemeente stijgen door ondersteuning van armen, die niet in de termen vallen 0111 door liefdadige instellingen te worden bedeeld. Ter voldoening aan art. 179# der Gemeentewet, werden door ons, op onderscheidene tijdstippen, de in deze Gemeente aanwezige godshuizen en andere instel lingen van weldadigheid, waarover het toezicht aan het Gemeentebestuur is opgedragen, bezocht. Tot bijzondere opmerkingen dienaangaande gaven die bezoeken geene aanleiding. Instellingen van Weldadigheid enz. Door de Gemeente werd in 1904 voor rechtstreeksche bedeeling in geld uitgegeven 643,16 en voor trans port en verpleging van armedoortrekkende reizigers 243.07- Verder laten wij hier volgen uittreksels uit de tabel len der Instellingen van Weldadigheid over 1903, daar de opgaven over 1904 nog niet volledig bekend zijn.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 54