88 terwijl I loteling niet aan de oproeping ter inlijving heeft voldaan, wegens het ondergaan eener gevangenis straf van een jaar. Op grond daarvan is hij bij besluit van heeren Gedep. Staten van Gelderland niet tot den dienst bij de militie toegelaten. b. Schutterij. Werkelijke sterkte der schutterij in de Gemeente Actief123 Reserve212 Te zamen 335 Actieve sterkte der schutterij bij de wet gevorderd273 De onvolledigheid van het contingent is een gevolg van het in werking treden van de Landweerwet. Sterkte van den eersten ban der Schutterij. Actief97 Reserve129 Te zamen 226 Exercitiën werden door de leden der dienstdoende schutterij geregeld gehouden. Het Kader en de ie Kompagnie werden bewapend met geweren groot en klein kaliber, welke daartoe uit 's Rijks magazijnen werden verstrekt. Na afloop der zomeroefeningen werden deze geweren verwisseld en in het magazijn der schutterij opgelegd. Benoemd werden: tot auditeur de heer Mr. M. Rom Colthoff, tot eerste luitenant de heer H. ROELOFSZ, en tot eerste luitenant-kwartiermeester Mr. B. H. Drijber. S9 Eervol ontslag werd verleend aan den heer Mr. J. L. SöLNER, als 2® luitenant. Idem aan den heer A. MEINSTER, als kapitein. Idem aan den heer Mr. C. E. STOLK als ie luitenant kwartiermeester. Het eereteeken wegens langdurigen, eervollen dienst werd verleend aan den heer Mr. H. VAN LOGHEM DE JOSSELIN DE Jong, als kapitein. Voor de vrijwillige oefeningen in den wapenhandel, in den afgeloopen winter alhier gehouden, hebben zich 60 jongelieden aangemeld. De oefeningen werden ge regeld en met veel lust bijgewoond. Een lokaal der Hoogere Burgerschool in de Waterstraat is afgestaan voor het theoretisch gedeelte der oefeningen en de Gymnastiekschool voor het practische gedeelte. In deze Gemeente bestaan de volgende Scherpschut- tersvereenigingen 1. De Vereeniging Gelriaopgericht in 1885. Zij telt 31 leden. De schietoefeningen werden gehouden van 1 April uit®. September. De oefeningen werden geregeld be zocht. Oefeningen in het exerceeren werden niet ge houden, daar de leden hoofdzakelijk bestaan uit hen, die vroeger bij het staande leger of de schutterij heb ben gediend. De vereeniging nam deel aan twee wedstrijden, 11.1. te Eefde en te Nijmegen. In beide wedstrijden be haalde zij den eersten prijs. 2. De Vereeniging „Neer lands-Koning j opgericht in 1856. Het aantal leden bedraagt 19.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 46