78 afdeeling i Hoofdverpleegster, i eerste verpleegster en 36 verpleegsters. Geneeshmdige dienst. Hieronder is niets bijzonders te vermelden. Gezondheidstoestand. Was wederom zeer voldoende. Godsdienst. In het Ziekenhuis en in het Krankzinnigengesticht werden de lijders door de geestelijken der verschillende gezindten geregeld bezocht en toegesproken. In het krankzinnigengesticht woonden de lijders, daartoe door de geneesheeren als geschikt aangewezen, de godsdienstoefeningen bij, 't zij in de kerk in 't ge sticht, 't zij in een der kerken in de stad. In buitengewone gevallen werden de geestelijken der verschillende gezindten onverwijld ontboden. Geldmiddelen. Deze behoeven versterking wegens de steeds hoogere eischen aan de verpleging gesteld. Meubilair. Het meubilair werd steeds goed onderhouden en behoorlijk aangevuld en vernieuwd. Bad/mis. De ontvangsten, welke in 1903 2225,60 bedroegen, 79 wijzen in 1904 ecne vermeerdering aan van f 174,26 en bedragen alzoo f 2399,86. Het aantal baden, in 1903 gebruikt, beliep 11415 dat in 1904 12962. Van de laatste werden 9684 door mannen gebruikt en 3278 door vrouwen. Gebouwen. Daar de hooge-druk-stoomverwarming niet meer aan de eischen voldeed, besloot het bestuur tot het maken van een lage-druk stoomverwarming met radiatoren, en ten einde de kachels ook weg te kunnen nemen uit de vertrekken, welke des nachts verwarmd moeten worden, tot het plaatsen van een kleinen verticalen stoomketel met afzonderlijke leiding. In de maand Mei werd met de uitvoering van dit werk aangevangen en in October werd het gereed voor de exploitatie opgeleverd. Om de vorming van ketelsteen tegen te gaan zal het welwater, volgens het systeem Schlichtervan de ijzer en kalkdeelen gezuiverd worden, waardoor tevens het gebruik van zeep voor de waschinrichting zal ver minderen. De gebouwen, erven en landerijen werden goed onderhouden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 41