y6 het Ziekenhuis te Dordrecht, werd aan Mejuffrouw P. MEIJBOOM, met ingang van i Augustus 1904, eervol ontslag uit hare betrekking verleend en werd tot Direc trice van het Ziekenhuis benoemd Mejuffrouw M. L. GroenebOüM, eerder hoofdverpleegster in het Gemeente ziekenhuis te 's Gravenhage. Den len Januari 1904 waren in het Ziekenhuis werk zaam 7 verpleegsters, 1 keukenmeid, 3 werkmeiden, benevens 1 portier. lot huishoudster werd met ingang van 1 September 1904 benoemd Mej. A. C. SLUIJTER uit Oosterbeek. In het eind van 1904 waren in het Ziekenhuis werk zaam i huishoudster, 8 verpleegsters, t keukenmeid, 4 werkmeidenbenevens 1 portier. Aan de verpleegsters werd door den geneesheer van „het Groot Graffel," Dr. A. M. i.e Nobel, geregeld een cursus in de ziekenverpleging gegeven, waaraan allen deelnamen. Vier zusters mochten in het afgeloopen jaar het diploma voor ziekenverpleging ver werven. Krankzinnigen gesticht te Zutphen. Tengevolge van zijne benoeming tot Gemeente- Geneesheer te Smilde werd aan den Heer C. van SCHOTHORST op zijn verzoek eervol ontslag verleend als 3de Geneesheer en werd in zijne plaats, met ingang van 29 November 1904, benoemd de Heer G. D. Swanenburg DE Veije, eerder Geneesheer aan het Wilhelmina-Gasthuis te Amsterdam. Aan den Heer H. Makkink Bzn., die met zijn echt- genoote de betrekking van Rentmeester en Rentmeeste. 77 res sinds 1 December 1S75 vervulde, werd op zijn verzoek, met ingang van 24 Mei 1904, eervol ontslag verleend en werden met ingang van dien datum tot Rentmeester en Rentmeesteres benoemd de Heer H. KUIPERS en echtgenoote uit Utrecht. Geregeld werd door de geneesheeren een cursus in de krankzinnigenverpleging gegeven, waaraan de leer ling-verpleegsters en leerling-verplegers deelnamen. 6 verpleegsters en 4 verplegers mochten het iste gedeelte van het diploma krankzinnigenverpleging verwerven. In het afgeloopen jaar verlieten 16 verplegers en 14 verpleegsters hunne betrekking, terwijl in dienst kwamen 17 verplegers en 15 verpleegsters. Als vroeger bestond het inwonend personeel uit 1 machinist, 2 bakkers, 1 kantoorknecht, 1 magazijn knecht, 1 broodknecht, 1 portier, 1 badmeester en vrouw, i keukenmeid, 3 werkmeiden, 3 linnenmeiden, 2 strijksters, 1 mangelmeid en 1 naaister, terwijl op de bleekerij de bleeker en zijne vrouw, benevens een knecht geregeld bezig waren. Voorts waren de volgende uitwonende werklieden geregeld aanwezig 2 timmerlieden, 2 metselaars, 5 ververs, 1 tweede machinist, 1 smid-stoker, 1 wever, 1 koperslager, 1 magazijnmeester, 1 kleermaker, 1 kleermaakster, 2 schoenmakers, 2 behangers, 2 tuinlieden, 3 arbeiders, 1 kok en 1 hulpkok. In de stoomwasscherij werkten geregeld 8 wasch- vrouwen. In de mannenafdeeling zijn geplaatst 1 Huismeester, 1 Hoofdverpleger en 32 veplegers, en in de vrouwen-

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 40