70 een wagen met reservegereedschappen. Er bevinden zich in de Hoven en aan de Noorder haven eenige brandladders. De woning van den Generalen Brandmeester, het Politiebureau, de Politiepost aan den Deventerweg, het kantoor der Gasfabriek, de woning van den Admini strateur, het pompstation der Waterleiding en de woning van den Gasfitter zijn aan het telephoonnet aangesloten. Daarenboven bestaat eene afzonderlijke telephoon- verbinding tusschen Politiebureau en torenwacht. De kosten van onderhoud der brandbluschmiddelen hebben bedragen 475, Die van beproeving en brandblussching 307,45 Gedurende den loop van dit jaar werd brand ontdekt op de navolgende plaatsen: 30 Maart, schoorsteenbrand bij Kappert, Komsteeg. 20 April, uitslaande brand bij Hendriks, Walstraat. 22 Nov., binnenbrand veestal bij Nijland, in de Hoven. Vermelding verdient nog: dat met 1 Januari 1904 het door den Gemeenteraad vastgestelde Werkliedenreglement in werking is getreden, waarbij verschillende bepalingen zijn vastgesteld be trekkelijk: indiensttreding, ontslag, ziekte, verlof, ge bruik van gereedschappen en overwerk. De daarvoor veroorzaakte extra uitgaven bedroegen 1165,92. Gedurende 1904 werden de voorbereidende werkzaam heden verricht voor het opmaken van een ontwerp-plan 71 van uitbreiding der Gemeente, volgens art. 28 der woningwet. HOOFDSTUK Vk Medische Politie. a. Toestanden welke invloed kunnen uitoefenen op de Volksgezondheid. Ier voldoening aan het bepaalde bij art. 52, 1 der Woningwet, bieden wij U hierbij aan een beredeneerd verslag van hetgeen, gedurende het jaar 1904, met be trekking tot verbetering der Volkshuisvesting in deze Gemeente is verricht. (Zie bijlage Ba.) Vei der verwijzen wij naar de hierachter gevoegde verslagen der Gezondheidscommissie, der Commissie in zake de Gemeentereiniging en betrekkelijk de Waterleiding; b. Heerschende ziekten. In 1904 kwamen voor 14 gevallen van Diphtheritus en 114 gevallen van Roodvonk. In de buurten, bewoond door minder gegoeden, zijn ontsmettingsmiddelen toegepast. In ruime mate werd versch bedstroo verstrekt, en voorts gezorgd, dat riolen en uitmondingen van grachten geene schadelijke uitwa semingen konden verspreiden, o

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 37