68 goten; het dak werd geheel nagezien en opnieuw ver dekt. De sneeuwborden in de goten werden geheel vernieuwd. In de woning werd eene kamer geverfd. De gezamenlijke kosten van onderhoud der begraaf plaats hebben bedragen 1282,17 Brandblusclimiddelen. Wegens onvoldoend watergevend vermogen werd de pijpwel bij den vasten aanjager in de Hoven geheel vernieuwd. De pijpwel bij de viaduct is vervangen door een dieper geslagen Nortonpijp. De aanjager aan de Kastanjelaan werd voorzien van een nieuwen luchtketel, terwijl de houten bekleeding ook werd vernieuwd. Nadat door een proef de goede werking was gecon stateerd, werden voor verschillende openbare gebouwen Theo fakkels aangeschaft. Deze bevatten een blusch- poeder, dat bij begin van brand een sterk blusschend vermogen bezit. In den gereedschapswagen werd een verbanddoos geplaatst voor is,o hulp bij verwondingen. De inspecties hadden geregeld plaats; voorkomende gebreken werden onmiddelijk hersteld. Het materieel verkeert in goeden toestand. Het bestaat uit: S brandspuiten, waaronder 2 losse aanjagers, geplaatst als volgt: 69 2 in de Hoven 2 op het Broederenkerkplein 1 op den Paardenwal. 3 vaste aanjagers, als: 1 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan, 1 op den Boompjeswal. 6 brandkraan- of slangenwagens, geplaatst als volgt: No 1 in de Raadhuissteeg, 2 aan den Graaf Otto-Singel, 3 op den Paardenwal, 4 op de Nieuwstad bij de Kazerne, 5 op het Broederenkerkplein, 6 aan de Havenstraat bij de Broodfabriek. 2 brandkraan- of slangenwagens ten dienste der Politie, waarvan: t op het Politiebureau in het Wijnhuis. 1 aan den Politiepost aan den Deventerweg. Voorts 105 brandkranen op de Waterleiding, in de bebouwde kom der Gemeente; de lantaarn, het naastbij elke brandkraan is voorzien van een rooden rand; tevens is daarop aangebracht een pijl, aanwijzende de richting waar de brandkraan is gelegen en den afstand in meters, waarop de brandkraan van de lantaarn is verwijderd. Verder 7 diepe pijpwellen buiten de bebouwde kom der Gemeente, als: 6 in de Hoven, 1 in de Kastanjelaan. Voorts: een wagen met redmiddelen; een wagen met brandladders en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 36