66 Uit de kweekerij werden voor verschillende beplan tingen betrokken ongeveer 200 boomen, sier- dekhees- ters en conifeeren, ongeveer 8oco voorjaarsbloemen, 3500 zomerbloemen en vaste of overjarige planten. De verschillende beplantingen hielden zich vrij goed, het kostte echter veel moeite en arbeid om de planten, bloemen en heesters, wegens de langdurige droogte in den zomer, in het leven te houden. Weken aaneen werd eiken dag gegoten, grasvelden werden besproeid met den sproeiwagen, hoofdzakelijk wat bctrefd het plantsoen en de gazons op het Stationsplein, de IJssel- kade, bij de Groote kerk en op den Boompjeswal. Het plantsoen en de grasvelden langs den Martinet- singel, den Tadamasingel, het Engelsche Kerkhof en het Slingerbosch werd geregeld vochtig gehouden en besproeid met de waterleiding, waarvoor gebruikt werden oude brandslangen, aangesloten aan de brandkranen. Met veel moeite kon op die manier het plantsoen voor geheele uitdrooging gevrijwaard worden. De jonge boomen langs den Graaf Otto-Singel, den Warnsveldschen weg, den Berkelsingel, den Martinet- singel en de Havenstraat werden alle gesnoeid; nog werden opgesnoeid en van doodc takken ontdaan de boomen langs den Marschweg en den weg naar de Luchte op de Marsch; het afkomende hout werd met nog eenige perceelen rijswaardenhout publiek verkocht. De paden in het Coenenspark hadden van geen over strooming te lijden en door de langdurige droogte waren de vijvers bijna geheel uitgedroogd. De groote vijver, welke zeer ongelijk van diepte was, werd voor 67 een groot deel uitgediept en in den bodem gelijk ge maakt; de uitkomende modder en grond werd gebruikt tot aanvullen der taluds en ophoogen van het eiland. Bij wijze van proef werd besloten om voor 1905 1908 het onderhoud van het Coenenspark en de Contre- Escarpe aan te besteden, welk werk werd gegund aan G. W. Prost voor 980,per jaar. Het jonge plantsoen in de kweekerij hield zich, niet tegenstaande de langdurige droogte, vrij goed. Het aantal broeiramen tot het kweeken van jonge planten werd met vier vermeerderd. De kosten aan een en ander besteed bedroegen 4341,31*. Algemeene Begraafplaats. De Algemeene Begraafplaats aan den Warnsveldschen weg verkeert in eenen goeden toestand; de graven en zerken werden geregeld schoongehouden, de paden onderhouden met grind en grindzand, de grasperken geregeld gemaaid, het plantsoen en de jonge boomen gesnoeid en op enkele plaatsen eenige heesters ingeplant. De grachten werden geregeld gespuid, met water uit de Berkel op peil gehouden, geregeld schoonge maakt en van vuil gezuiverd. Het tonvlot werd bijna geheel vernieuwd en daarna geteerd. De zitbanken werden alle geverfd en de nummer- palen met zorg onderhouden. Het gebouw, tevens woning van den opzichter, vorderde vrij belangrijke herstelling aan balken en

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 35