64 jaren door aangevoerd Berkelzand zeer verondiepte gracht langs den Graaf Otto-Singel. In de bestedingsvoorwaar den werd daartoe eene bepaling opgenomen om de gracht af te dammen, terwijl vanwege de Gemeente zou gezorgd worden, door het openen der Houtwalsluis, zooveel mogelijk de gracht te doen afloopen, opdat de benoodigde grond door ontgraving zou kunnen worden verkregen, waartoe de lage waterstand op den IJssel zeer medewerkte. Van die drooglegging is tevens gebruik gemaakt om de nog aanwezige zware fundamenten van voormalige bastions zooveel mogelijk weg te breken en ook den nog aanwezigen grond van die bastions weg te ruimen. Door een en ander is op min kostbare wijze een betere toestand verkregen. (Bij de gehouden aanbesteding is gebleken, dat de inschrijving met uitgraving der gracht beneden de raming was en nog iets minder bedroeg dan die met aanvoer van zand van andere plaatsen.) De Binnengracht werd zooveel mogelijk schoonge- houden en geregeld gespuid; gedurende 14 dagen was de natuurlijke uitloozing door hoog water gestremd en werd de gracht door bemaling met de centrifugaalpomp op peil gehouden. De belemmering in de spuiïng, door de te geringe afmeting van den duiker bij den Drogenapstorenis voor verbetering vatbaar; te eeniger tijd zullen nadere voorstellen hieromtrent moeten worden gedaan. Tunnel ter vervanging van een Overweg naar het Goederen Station. Na de herhaalde pogingen door de Kamer van Koop- 65 handel aangewend bij de Regeering en de Spoorweg- directiën en na de toezegging door de Gemeente gedaan om onder zekere voorwaarden 25000,bij te dragen in de totstandkoming van een tunnel, ontvingen wij in het begin van December van den Raad van Toezicht op de Spoorwegdiensten een ontwerpdat wijinge volge Uw besluit, om advies aan voormelde Kamer toezonden. Plantsoenen en Wandelplaatsen. De muziektent in het Coenenspark en de brug al daar, benevens de plantsoenbanken, de afregelin0* op diverse plaatsen en de fontein op de Markt, werden alle geverfd. Het steenen gebouwtje in het ITooge straatje, vroeger brandspuitbergplaats en openbaar privaat, werd als berg plaats voor plantsoengereedschap in gebruik genomen. De plantsoenen en wandelplaatsen werden met zorg onderhouden, welk onderhoud hoofdzakelijk bestond in het geregeld maaien der grasperken, knippen en af steken van de graskanten, het schoffelen en opharken der padenhet schoonhouden van dc heesterparken, met inbegrip van inplanten van nieuwe heesters, het steken en leggen van eenige honderden meters gras zoden voor banden langs de wandelpaden in het Coenenspark en het Slingerbosch, op de IJsselkade, den Martinetsingel, clen Boompjeswal, den Louisesingel en het Stationspleinhet bemesten der grasperken met kunstmest, het bezaaien en beplanten van de verschil lende bloemperken, het planten en inboeten van jonge boomen, conifeeren en vaste planten.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 34