62 daarvan te doen geschieden onder leiding van den Brug- Ingenieurmet het personeel der Staatsspoorwegen, waartoe door den Directeur-Generaal vergunning werd gegeven. Met dezen werden verder onderhandelingen gevoerd over het aanbrengen van eene hooge vaste overspanning over de doorvaartopening der IJsselbrug, tot het over brengen van de gasleiding naar de Hoven, welke over spanning tevens kan worden benuttigd tot het over brengen van electrische geleidingen ten dienste van de Spoorweg-Maatschappij. Na bekomen machtiging van den Minister v. W. H. en N., door wien de onderkant der overspanning op minstens 32.M. -+- N.A.P. werd bepaald, werd de Spoorweg-Directie uitgenoodigd een ontwerp te doen opmaken en de uitvoering op zich te nemen. De sedert lang besproken verbreeding der Larebrug over de Binnengracht, door de indienststelling der stoom tram meer noodzakelijk geworden, is gedurende dit jaar tot uitvoering gekomen en bestaat in het verbree- den der landhoolden, het aanbrengen van een brugvak tusschen ijzeren liggers, waartusschen gemetselde welven met eene betonlaag aangerazeerdwaarop de bestrating in zand. De uitvoering werd in het openbaar aanbesteed en aange nomen door H. J. Muldcrije te Vicrakker voor f 1444, Op de brug werden nieuwe bestrate trottoirs aange bracht en in verband daarmede een stoep van de aan grenzende woning veranderd en verlegd voor rekening der Gemeente. 63 Het bovendek van de draaibrug over de Noorder haven werd geheel vernieuwd. De overige bruggen verkeeren in goeden toestand. Het onderhoud geschiedde door Gemeente-werklieden in eigen beheer. De kosten hebben bedragen f 4Ó79.29J waaronder voor de IJsselbrug 2457.78 en voor de verbreeding der Larebrug 1726.23 Havens en Grachten. In de Zuiderhaven werden eenige ondiepten weg geruimd. Langs de Noorderhaven en langs de losplaatsen aan de rivier werden 12 meerpalen vernieuwd en eenige ringsteenen geplaatst. De verzakte kademuur langs de Vischpoorthaven kwam tot rust en enkele beschadigde gedeelten werden hersteld. De verdere herstelling kan nu worden afge maakt. In de Noorderhaven werd een nieuwe lossteiger ge maakt, welke werd aanbesteed aan R. Cornegoor voor 590,—. De groote ijzeren kraan werd opnieuw geverfd. De dekzerken op den kademuur onder de IJsselbrug werden opgenomen en hooger gelegd, in verband met de aangelegde tramlijn. Ter verkrijging van de belangrijke hoeveelheid grond, benoodigd voor de ophooging van den nieuwen weg over de voormalige bleek van Reinders (hiervoor ver meld) werd besloten tot uitdieping van de sedert enkele

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 33