56 woningen in 1905 zullen worden voltooid, zoodat als dan de geheele weg kan worden afgewerkt. De onderhoudskosten hebben bedragen 3736,57J. Waterleidingen en Beken. Deze zijn de navolgende: De oude IJssel en de Voorstondensche beek. De Hoendernesterbeek. De Tichelbeek. De Polbeek. De Berkel en de Laken buiten de voormalige Laar-, Spittaal- en Nieuwstadspoorten, voor zoover deze niet langs particuliere eigendommen loopen. De Berkel of Molenbeek binnen de stad. De Beek door de Varkensweide. De verschillende leidingen werden naar behooren schoongehouden en verkeeren in voldoenden toestand met uitzondering van de Polbeek en het gedeelte Berkel j angs den Berkelsingel dat moet worden uitgediept. De Voorstondensche beek werd voor een groot deel uitgediept en verbreed en wel van den Oosterspoorweg af tot aan de uitmonding in den Ouden IJssel, zijnde eene lengte van ongeveer 1600 Meter, waardoor de afvoer van het beekwater veel verbeterd is. De Hollandsclie Spoorweg-Maatschappij heeft een gedeelte van de beek, langs de lijn loopende, uitgediept en zich bereid verklaard overtegaan tot herstelling van den ijzeren duiker onder den spoorweg, in de richting van de Voorstondensche beek. Nog werd uitgediept en verbreed de waterleiding over de Marsch, 57 Sluizen en Stuwen. Deze zijn de navolgende: De Hoendernestersluis in den Vliegendijk. De sluis in de Lage Waarden met den pompkelder. De sluis in de Lage Waarden tot uitwatering der Oekensche beek. De sluis op de Marsch in de Hel. De twee sluizen aan de Binnengracht. Het sluisje of waterkeerende duiker in de kade langs den Beugelwaard bij de schietbaan op de Marsch. Het sluisje en de waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkelwandeling. De waterkeerende duiker tusschen de Berkel en de gracht langs den Coehoornsingel en de Berkelwandeling. De twee waterkeerende duikers in het Cocnenspark en in de Havenstraat. De waterkeerende duiker in den Warnsveldschen weg bij de Begraafplaats. De ijzeren afsluiters der riolen in den Deventervveg, de Spittaalstraat, de Polsbroek en de Groensteeg, dienende tot afsluiting en keering van hoog buitenwater. Het sluisje in den zomerdijk aan den Emmerikschen weg> 'n gemeenschap met dat van den Heer Henny c.s. De stuw in het riool achter het gasthuis. De groote ijzeren stuw voor de Berkel bij de Nieuwstad. De stuw of keersluis in den mond der beneden Berkel (in de oude haven) bij den IJssel. De sluisdeuren of afsluitingen voor de duikers van de Onderlaatsche of Vicrakkersche laken. De schotbalken voor den Emperduiker.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 30