54 In verband met de uitbreiding van de bewaarschool werd een gedeelte riool vernieuwd in den Voorsterweg en een gedeelte voetpad aldaar nieuw bestraat. Tot herstelling en vernieuwing werden op onder scheidene plaatsen verschillende gedeelten kei- en klinker bestrating opgenomen en herstraat, te zamen eene opper vlakte van 11091.M5., terwijl aan nieuwe bestra tingen 3460— M5. zijn gelegd. Daarenboven werden voor rekening der gasfabriek 3000 M1. en voor de waterleiding 481 bestraat. Na gehouden inschrijving werden de materialen ge leverd De straatklinkers door Terwindt te Westervoort voor 18,— per 1000; de 10/12 c.M. harde grbskeien voor f 31,40 per 1000 door de Societé anonyme des grès a IJvoir lez Dinant; de hardgebakken buizen door Laurillard, en de Cementen buizen en straatsyphons door de Koninklijke Cementsteenfabriek te Rotterdam. De kosten van aanleg straten bedroegen 14416,—, en die van onderhoud f 6818, De in het vorige jaar begonnen vergrooting der straf gevangenis nadert hare voltooiing. In 1904 werden 141 aanvragen of kennisgevingen van bouwen of veranderen van werken aan den open baren weg behandeld. 23 perceelen werden afgebroken en door 27 nieuwe vervangen. 28 geheel nieuwe woningen werden gebouwd. De 50 nieuwe woningen der David Evekinkstichtmg 55 aan den Warnsveldschen weg, reeds vroeger vermeld, werden afgewerkt. Wegen en Voetpaden. Tot vereenvoudiging van het onderhoud en ter voor koming van stof, werd een proef genomen met het opbrengen van eene laag koolteerbazalt. Daartoe werd over eene oppervlakte van 465.M2. op den Coehoornsingel de aanwezige grintlaag losge maakt, de weg onder profil gebracht en gedekt met eene laag bazaltslag, welke vooraf in koolteer, vermengd met asphalt, werd heet gemaakt. Deze laag werd gedurende eenigen tijd sterk gewalst met een groote stoomwals ter zwaarte van 12000 kilo en telkens op de weekc plekken en voegen met een laagje grof zand be strooid, totdat eene gelijkmatig harde laag was verkregen. De proef voldoet vrijwelde weg is bij behoorlijk onderhoud stofvrij, doch bij zeer warme dagen wordt de laag eenigszins zacht. De toepassing van bovengenoemde wijze van ver harding voor enkele andere wegen en singels der Ge meente kan wellicht aanbeveling verdienen. Tot verbetering en verfraaiing van den toestand van enkele wegen, zooals Berkelsingel en Coehoornsingel, tusschen de brug en het Ziekenhuis, verdient over weging het aanleggen van verhoogde voetpaden met bestrate gotenop dezelfde wijze als zulks is geschied langs den Graaf Otto-Singel. De weg langs de woningen aan den Deventerweg van v. d. Klip werd over 80M'. verhard. Het is te voorzien, dat de door v. d. Klip te bouwen

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 29