van nieuwe schoolbanken in een lokaal der Hoogere Burgerschool werd aanbesteed. De kosten aan een en ander besteed, met inbegrip van die tot verwarming en schoonhouden, hebben bedragen 17849,29. Onderhoud Pompen. Van de pomp in den Naadzak en van die in de Zevenotenboomstraat werd een gedeelte van de zuig- buizen vernieuwd. Wegens het plaatsen van een nieuwen opstijgpaal voor het telephoonnet moest de pomp in het Oude Wed worden weggeruimd. De pomp in de Raadhuissteeg werd op verzoek verplaatst. Straten, Pleinen en Riolen. Tengevolge van den aanleg der tramwegen, de wijzi ging in het buizennet door de verplaatsing der gasfa briek en het leggen van telephoonkabelsverkeeren verschillende straten nog in onvoldoenden toestand, veroorzaakt door het nazakken en inklinken van de gegraven sleuven. Op verschillende plaatsen moeten belangrijke her stellingen geschieden. Op den Houtwal bij het goederenstation werd eene nieuwe keibcstrating gelegd. In de Noorderhavenstraat werd de bestrating bij het nieuwe pakhuis van de firma Keesink geheel vernieuwd en het bestaande riool doorgetrokken tot den IJssel. Tot betere afwatering van den Berkelsingel werden 53 eenige straatsyphons en eenige bestrate goten gelegd; ook werd een nieuw overpad van klinkers van den Berkelsingel naar den Coehoornsingel gelegd. Ingevolge het door den Raad genomen besluit werd over de voormalige bleekerij van Reinders eene nieuwe straat aangelegd, vormende eene verbinding van den Coehoornsingel met den Deventerweg. De daartoe noodige grondwerken voor het ophoogen en egaliseerenbenevens het dempen van een gedeelte der Lamme Berkel en daarmee in verband staande ver leggen van het Zwarte Wegje en het graven der riool sleuven werd in het openbaar aanbesteed aan G. Brouwer te Rheden, voor f 3466,— welk werk op den bepaal den tijd werd opgeleverd. Een geheel nieuw riool werd gelegd door het Zwarte Wegje en een tweede door den Coehoornsingel en den Nieuwen Singel naar de Hoofdgracht. Door den aanleg van tijdelijke zijspruiten bestaat thans gelegenheid tot flinke spuiïtig van de Lamme Berkel en tevens tot spuiïtig van het riool Deventer wegBuitengracht. Het riool in den Deventerweg tusschen het Zwarte Wegje en den politiepost eischt vernieuwing en ver grooting waartoe eerlang een nader voorstel zal moeten worden gedaan. Het leggen der nieuwe bestrating en rioleering ge schiedt door Gemeentewerklieden. In de Hoven werd een nieuw bestraat voetpad langs de Baankstraat gelegden de afwatering van dien weg door het plaatsen van eenige straatsyphons met afvoer- riolen verbeterd. 52

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 28