So 14. Het Gymnasium en de daarbij belioorende clavi gerswoning. De voorgenomen vergrooting van de Bewaarschool in de Hoven werd tot stand gebracht door het bij bouwen van twee lokalenwaarvan de aanbesteding geschiedde op 11 Maart 1904 aan H. Koordeman voor 5378,—- De oplevering had plaats op den bepaalden tijd. Voor de verwarming werden als proef twee nieuwe ventilatiekachels in dienst gesteld (volgens een model in Leeinvarden en Nijmegen in gebruik) welke zeer goed voldeden. Ook werd in die school een proef genomen met het bestrijken der vloeren met stofwerende olie, ten einde den hinder van stof bij het schoonvegen der vloeren zooveel mogelijk te voorkomen. De proef voldoet aan vankelijk goed; alvorens een voorstel te doen hiermee voort te gaan moet een overzicht van de kosten daar van over een langer tijdsverloop worden opgemaakt. Om in het plaatsgebrek in de schoien I en D te voorzien werden verschillende verbouwingsplanncn op gemaakt, en zelfs één, tot vergrooting met één lokaal van school I, door den Raad goedgekeurd. Moeilijkheden bij het opmaken van vergrootings- plannen voor school D leidden er toe een voorstel in te dienen tot verwisseling der scholen I, D en G en alleen tot eene flinke vergrooting van school G over te gaan. Ofschoon dit denkbeeld door verschillende autori teiten met ingenomenheid werd ontvangen en goed gekeurd, werd hiertegen door den Districts-Schoolop- 51 ziener bezwaar geopperd en het betreffende bouwplan niet goedgekeurd, maar aanbevolen overtegaan tot ver bouwing van de scholen I en D en tot den aankoop van een huis in de Waterstraat naast laatstgenoemde school. Na beroep op den Minister verklaarde dezedat tegen het plan van den Districts-Schoolopziener over wegende bezwaren bestondenhet plan voor de ver grooting van school G werd in hoofdzaak goedge keurd, met aanbeveling tot het aanbrengen van eenige wijzigingen daarin, zoodat in den loop van 1905 deze sedert geruimen tijd hangende zaak tot eene voldoende oplossing kan komen. Overigens verkeeren de gebouwen in voldoenden toestand. In school D werden als proef eenige binnenjalouzieën veranderd in buitenjalouzieën. In school E werd de waterleiding aangebracht. In de Hoogere Burgerschool werden de laatste aan wezige ijzeren ramen door kozijnen met houten ramen vervangen en op de teekenzaal eenige kozijnen en ramen veranderd en schuivende gemaakt tot verbetering der ventilatie. Overigens werden geene bijzondere werken of veranderingen in de verschillende gebouwen verricht. Het gewone onderhoud, met inbegrip van het ver nieuwen van eenige vloeren en het verfwerk van enkele gebouwen en meubelen, geschiedde door Gemeente werklieden in eigen beheer. Het witten der verschillende lokalen en de levering

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 27