8. De kelder onder de Latijnsche school, verhuurd voor 84,'sjaars. 9. Twee pakhuizen aan de IJsselkade, samen ver huurd voor 100,'sjaars. [O. De voormalige werkschool in den Geweldigershoek. 11. Het lokaal achter de Militiezaal aan het Kerkhof, uitkomende in de Raadhuissteeg. 12. Het gebouw aan het Kerkhof, verhuurd aan het Rijk ten behoeve van den Raad van Beroep voor de Ongevallenwet, voor ƒ400,— 'sjaars. 13. De kazerne „Burger Weeshuis," verhuurd aan het Rijk, ten behoeve der Kol. Reserve, voor 2000, 'sjaars. Van de woning op het Oude Wand werd het dak op het voor- en zijgedeelte vernieuwd en geheel op nieuw aangestreken. In het verhuurde gebouw op de Veemarkt werd eenig verf- en behangwerk verricht en dc vloer ge deeltelijk vernieuwd. Op het erve „den Brink" werd een nieuwe Norton- pomp geplaatst. Van de pakhuizen aan de IJsselkade werden de daken hersteld. De bad- en zweminrichtingen op den IJssel vorder den eenige herstellingen en werden geverfd. De bad- en zweminrichting aan den Graaf Otto- Singel werd belangrijk verbeterd. Door het leggen van een tweeden afsluitdam in de gracht werden de bassins van de gracht gescheiden. 37 In de beide afsluitdammcn werden nieuwe duikers gelegd en de afvoerduiker naar de beek in de Varkens weide werd belangrijk vergroot en dieper gelegd, zoo dat thans niet alleen een voortdurende krachtige spui ing der bassins kan plaats hebben, maar deze zoo noodig bijna geheel kunnen afgetapt en drooggelegd worden; bij de uitvoering van voornoemd werk werd eene groote hoeveelheid modder en mosselschelpen verwijderd. De kosten aan de verbetering van de zwem- en bad inrichting besteed, hebben bedragen 1774,80c Overigens werden de gewone onderhoudswerken in eigen beheer uitgevoerd. De verschillende gebouwen verkeeren in voldoenden toestand. De gezamenlijke onderhoudskosten bedroegen ƒ3384) Gemeentegronden en landerijen. Op het Hoornwerk, langs de Zuiderhavcn, werd een perceel grond ter grootte van 1060 ML in erfpacht uit gegeven aan de Coöperatieve broodbakkerij tegen een jaarlijkschen canon bedragende 4% van ƒ4,20 per ML, alzoo tegen 178,08. Langs den Emmerikschen weg werd voor 125, per jaar een terrein, Sectie C N. 5S5, groot circa 490c M1., verhuurd aan E. Lofvers, firma A. J. Uiter- wijk Zn., voor opslagplaats van materialen, met ver gunning dit terrein op te hoogen, te egaliseeren en onder verplichting het aftesluiten langs den openba ren weg. 3<3

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 20