Bijlage K. 16 Bijlage K. 17 36. Geschenk van Mevrouw Maitland te "Vorden: Een verzameling ver9teemngen enz., grootendeels afkomstig uit den Aalten8chen berg. 37. In bruikleen van den heer J. H. W. Vleeming te Hengelo (G.): Een spel (28 stuks) speelkaarten18de eeuw. 38. In bruikleen van den heer E. F J. van Bruggen te Zutphen: Schoorsteenbetimmering met fraai gesneden spiegellijst, stijl Louis XV, afkomstig uit een huis in de L. Hofstraat No. 3, bewoond door den heer van Bruggen. 39. IJzeren schoorsteenplaat, afkomstig uit Stad-Almelo, op de plaat de voorstelling ran Venus en Adonis. (Aangekocht.; 40. Oorlogsschip, tweemaster, vervaardigd van koperdraad. (Aangekocht 41. IJzeren schoorsteen plaat met do voorstelling der Maria Boodschap. De plaat is aan den onderkant geschonden. (Aangekocht.) 42. In bruikleen van het Gemeentebestuur van Vordcn: Een vaandel met aan de voorzijde het Wapen van Zutphen en daar onder het rijmpje: 't Vordens hart aan deugd verpand, strijd voordorpen Vaderland 1786. Mei. 43. In bruikleen van den heer B. Tesink Bzn. te Zutphen: a. Twee geel koperen snuiters. b. Een melkkommetjevan boven en beneden bruin gebronsd, in het midden blauw email, waarop gekleurde voorstellingen 44. In bruikleen van den heer G. J. Doinves Jr. te Zutphen: Order der Feest en Lijdenstexten enz. te Zutphen 2de druk Zutphen 1784. 45. In bruikleen van den heer W. v. d. Stroom te Zutphen: a. Letterdock, waarop verschillende voorstellingen, een klimmende leeuw, boompjes, het alphabcth enz. In mahoniehouten lijst en achter glas. b. Pastelportret van een man, zittende aan een tafel, 18de eeuw. c. Pastelportret eoner vrouw, zittende aan de theetafel, 18de eeuw. Beide portretten in vergulde lijst en achter glas. 46. In bruikleen van den heer Thcmans te Doetinchem a. Zilveren gedenkpenning ter herinnering aan de plundering te Woerden van 24 November 1813. b. Alsvoren van keizer Michael van Rusland en Polen en diens echt- genoote Eleonora van Polen. 47. In bruikleen van den heer E. Beukenhorst tc Zutphen: Koperen perninkje op het overlijden van Willem II in 1840. 48. In bruikleen van den heer F. Douma te Zutphen IJzeren tabaksdoos, vertindop het deksel is de voorstelling van Salomo's eerste recht geschilderd. Juni. 49. Geschenk van den heer G. J. Garsen Azn. te Zutphen a. Piolielsloen ^vau rood gebakken klei) waarin stervormige versieringen. b. Drie blauw gekleurde muurtegels, waarop een molen, een huis en twee spelende kinderen afgebeeld. Afkomstig uit het huis van genoemden heor, Pelikaanstraat 9. 50. In bruikleen van don heer Jhr. Mr. C. Bosch van Drakesteiu te Boxmeer: Een zilveren ducaton van Zeeland uit 1792. Juli. 51. In bruikleen van den heer H. E. Wijers te Steenderen: 1. Een vuursteeugeweerafkomstig van den huize Spaansweerd bij Steenderen, alwaar het in het begin der 19do eeuw achtergelaten word door ingekwartierdo Prunsche soldaten. (De kolf, voorstellende een snockskop, is in 1885 door G. J. Wijers te Steenderen vernieuwd.) 'Pen geschenke van deuzelfdo 2. Een feestnummer der Arnhemsche Courant van 12 Mei 1874. 3. Een vouwbrief, waarop verschillende rijmpjes geschreven zijn, ver vaardigd in 1810 door H. Addink. Augustus. 52. In bruikleen van den heer H. J. Schut, meubelmaker, te Zutphen: Negen stuks houten Sinterklaasprcnten. 53. In bruikleen van den heer D. W. Schoonman tc Zutphen: Photographic, voorstellende de IJsselbrug in aanbouw 1861—1864. September. 54. In bruikleen van don hoor B. Draaijors te Dinxperlo: Gesneden houten tabakspijp (uit 1861.) October. 55. Ten geschenke van den heer Mr. W. J. E. Umbgrove te Zutphen: Afbeelding van het grafmonument van „Philippe de Gueldres" (over- lcdon in 1547), tweede cchtgonoote van Kené II, hertog van Lotharingen. liet monument is gehouwen door LigierRichier en stelt de overledene voor in liggende houdinggekleed in hot kostuum eener non. Het grafmonument bevindt zich in do Eglise des Cordeliers te Nancy, door Reué II gesticht ter herinnering aan zijne overwinning op Karei den Stouto in 1477.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 147