Bijlage K. Bijlage K. IS 14 5. Reglement van St. Hubert, in groenen band gebonden. Maart. 17. In bruikleen van de Gemeente Locliem Eikenhouten stok (Cipus) waarin men gevangenen met do beenen vast- sloot, 17de eeuw. (Het hangslot ontbreekt.) 18. In bruikleen van den heer C. L. van Halen te Zutphen: Godcnkponniug van Oud-Dordrecht van 1*97, ontworpen door Jan Toorop en aangeboden door den heer Hidde Hij land, Burgemeester van Oud-Dordrecht. 19. Ten geschenke van den heer M. G. A. Wenuips te Zutphen: 1. Een pistoolklein model mot koperen loop. 2. Een doosje met 110 koperen munten. 20. In bruikleen van den heer VV. A. Westerheek van Eerteu te Zutphen: Eene serie van zestien gekleurde prenten op een reep papier, gedrukt met tweo regelige versjes, als onderschrift waaruit blijkt dat de prentjes betrekking hebben op uit Saltzburg verdreven Protestanten, 18de eeuw. 21. Ten geschenke van den lieer M. Ai.sen te Steenderen: Schelling van Zutphen uit 1088. 22. In bruikleen van den heer G. J. Douwes Jr. te Zutphen: 1. Twee stalen Cachetten, geborgen in etuis. 2. Drie koperen zegelstempels, waarvan er twee uit den tijd van Koning Bodewijk. Hierbij een handvat. 3. Vier gekleurde prentjes, bet rellende gebeurtenissen in 1795 te Amsterdam voorgevallen, als het inrukken der Franschen en het plaatsen van vrijheidsboomen. 23. In bruikleen van den heer K. C. ten Pas te Zutphen Gezicht op Zutphengekleurd prentje uit 1850. 24. I11 bruikleen van mej. E. L. Schwartz te Zutphen 1. Bruin, zwart en wit gekleurd kommetje met daarbij bchoorend pulletje, Amerikaansch aardewerk. 2. Hebreeuwsche munt van tin (moderne imitatie.) 25. In bruikleen van don lieer E. F. J. van Bruggen te Zutphen: 1. Koperen tabaksdoos, waarin gegraveerd de voorstelling van Pnulus, onderwijzende Felix (Handelingen XXIV vers 24.) 2. Koperen kompas in etui, gemerkt Lasnier Paris. 3. Twee voorbeelden van schrijfkunst uit de XVIIIde eeuw op het een staat: psalm 15, op het andere spreuken enz. benevens het jaartal 1793 en de initialen P. v. d. B. In lijst en achter glas. 26. In bruikleen van den lieer A. Walland te Zutphen: Drie merklappen vervaardigd door een meisje op 9-, 10- en 14-jarigen leeftijd. Anno 1773, 1774 en 1778. April. 27. In bruikleen van don beer C. L. Rambonnet te Zutphen: Een crucifix opgegraven in den tuin van het Adamansklooster (Oude Wand) te Zutphen. (Het crucifix is echter van een zeer modern maaksel.) 28. In bruikleen van den heer ET. Scliaapveld te Zutphen: Groote tabakspijp met lichtgrijzen kop. 29. In bruikleen van don heer H. G. A. Wennips to Zutphen: Merklap waarop o.a. voorkomt Anno 1797 M. D. S. bij A. do Vroe. 30. In bruikleen van Mevrouw H. M. Brandt, geb. van der Noordaa, te Neede: Twco merklappen, op de eene staat Teuntje de Yos, op de andere anno 1788 V. II. 31. In bruikleen van den heer M. G. A. Wennips te Zutphen: Koperen tabaksdoosde opstaande rand is van rood en het boven en bencdendcksol van geol koper. Op den rand o a.: O. Werels Mens agt uwen Godt en gedenkt te sterven (Ramp te Lissabon in 1755.) 32. Ten geschenke van den heer H. Mulder te Zutphen 1. Geelkoporea tabaksdoos waarop o.a. een wapen en het Jaartal 1763. 2. IJzeren piklamp (met Romeinschen vorm), opgegraven te Didam. 33. In bruikleen van den J. Moolenbeek te Zutphen: 1Een struisvogelei. 2. Een werkmandje, do opgaande rand ervan wordt gevormd door pennen van een stekelvarken (Indisch werk.) 3. Een gouden horloge (18de eeuw.) 4. Horloge gelijk er door Napoleon gegeven werden aan verdienstelijke soldaten, 1813. 34. In bruikleen van den heer J. H. Hietink te Zutphen: 1. Borduurwerk voorstellende eeno vrouw. Het borduurwerk is gevat in een lijstje met steel (vorm van een kapspiegel 2. Zilveren gesp voor schoenen. 35. In bruikleen van den heer J. Molenbeek te Zutphen: Gewichtendoosje voor hot wegen van gouden munten, vervaardigd door Joannes Kirsch te Kouleu (17de eeuw.)

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 146