Bijlage K. LIJST DER AANWINSTEN in 1904. Bijlage K. 13 12 Januari. 1. Drie jeneverglazen van den magistraat van Doesburg, Lochem en Groenlo, laatst der 18de eeuw. Twee glazen die van Lochom en Groenlo zijn aan den kelk geschonden. In bruikleen van den heer II. Lasonder te Groenlo. 2. Glazen beker, aan do voorzijde is een jager met hond, aan de achterzijde de letters N. 'i'. B. I. D. afgebeeld, de voet van don beker is citroengeel gekleurd. Mutsje van Brugsche kant. Iu bruikleen van mej. Schwartz tc Zutplion. 3. Poortpas, afgegeven aan A. Hoetink den 12 Maart 1831. In bruikleen van don heer W. C. Staring lo Zutphen. 4. Overgebracht van den stadstimmerwinkel naar liet Museum Groole ijzeren balans, (zonder schalen.) Deze balans werd vroeger gebruikt in de Stadswaag. 5. In bruikleen van den lieer J. Kobus te Utrecht- a. Een houten, ouderwetseh pijpenelui voor steenen pijpjes. b. Een tondeldoos met vuurslag en vuursteen. 0. Katoenen lappendeken, waarin o.a. gemerkt: van Hclsdingenao. 17%. Geschenk van de dames C. It en A. C. Beusekamp te Zutplieu. 7. In bruikleen van den heer B. Menkhorst te Zutphen. Schilderij in olieverf voorstellende het aanbieden van geschenken aan het kind Jezus in den Stal te Bethlehem. 8. Geschenk van den hcor J. Meorstadt, Oudewant, te Zutphen. IJzeren hangslot met sleutel afkomstig van de voormalige ISicuwstads buitenpoort te Zutphen. 9. In bruikleen van den heer M. G. A. Wcnnips te Zutphen: Eon letterdoek van 1 797. 10. In bruikleen van den lieer J Britt: 1. Rijksdaalder van Utrecht van 1785 2. Chinecscho munt van 1500. 3. duit van Utrecht van 1770. 4. gulden van Nederl. Indio van 1802. 5. Bank van twee stuivers (2 exemplaren), geslagen in 1818 te Soerabaija. 11. In bruikleen van den heer A. P. Bal te Zutphen: Zilveren medaille van de Parijsche expositie in 1878. 12. In bruikleen van Jlir. W. H. J. van de Poll te Zutphen: IJzeren haardplaat, voorstellende Justitia met zwaard en schaal, gejaar- merkt 1685. 13. In bruikleen van Mevrouw de Wed. J. C. Muijderman, geb. Dekens te Zutphon: 1. Proeve van 18 eeuwsche schrijfkunst getiteld: Schatkamer of V erscheide Manus Cripte door Sjoert Heijers 1768. 2. Schrijf, cijfer en rekenboek door Sjoert Hoijcrs 1768. (N.B. Sjoert Heijers was schoolmeester te Zutphen.) 3. Roodkoperen tabaksdoos met geelkoperen onder- en bovendeksol waarin een viertal voorstellingen o.a. de fortuin gegraveerd zijn benevens het rijmpje: Ik hoop door het geloof on de liefde kragtig, dat het fortuin komt van God almachtig. 4. Snuifdoos op het deksel onder glas de voorstelling van den Hollandschen leeuw met een keeshond. 5. Zilveren medaille Van 1782 op de afschaffing der drostendiensten in Overijssel, op de voorzijde bevindt zich en relief het fraai portret van Joh. Derk van der Capellon tot den Poll. 6. Utreclitsche rijksdaalder 1788. 7. Kwartgulden van Holland van 1759. 14. In bruikleen van den heer B. W. van Eldik te Zutphen: Bronzen medaille op het bezoek der Transvaalsche Deputatie in Neder land in 1884. Februari 15. Ten geschenke van den heer J. B. Roelvink, notaris te Winterswijk: Drie gekleurde prenten met onderschrift, betrekking hebbende op de komst van Prins Willem V aau het Stadhouderlijke bewind. In lijst en achter glas. 16. Ten geschenke van de Schictverceuiging St. Hubert te Zutphen: (N.B. Deze vereeniging ging in 1903 te niet.) 1. Het vaandel dezer vereeniging van zijde, zijnde de Nederlandsche vlag, op de witte baan staat in vergulde letters St. Hubert. 2. Glazen kelk met zilveren voetstuk. 3. Presidentshamer, vervaardigd uit twee liertepooten. 4. Medaille, iu 1852 door den lieer Quanjer, lid dor vereeniging, behaald.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 145