Bijlage K. 2 Voorburg en Jan van Vuuren te Nunspeet2031 Januari. Lichtdrukken naar werken van beroemde oude mees ters in Nederlandsche Musea, van den heer J. M. Scha- lekamp te Buiksloot; 614 Februari. Schilderijen van den heer P. ten Cate tc Zutphen 18 Februari13 Maart. Fotografiën van den heer B. Jb. Hoetink te Warns- veld 1631 Maart. Japansche, Chineesche en Indische kunstvoorwerpen van de firma Wed. Kleykamp te Rotterdam; 2— 11 April. Aquarellen en teekeningen van den heer G. Menkes te Voorburg; 29 Mei12 Juni. Schilderijen van denzelfden 1526 Juni. Schilderijen, aquarellen en teekeningen van wijlen den heer H. O. van Thol en mevr. van Thol, geb. Aletta Ruysch te 's Gravenhage425 September. Schilderijen en aquarellen van den heer D. G. Ezer- man te Rotterdam; 2—18 October. Schilderijen van den heer B. Arps te Oosterbeek 23 October6 November. Schilderijen en aquarellen van den heer PI. W. van der Worp te Zutphen; 13 November4 December. Aquarellen en etsen van de Maatschappij Arti et Amicitiae te Amsterdam 2529 December. Totaal 14 tijdelijke tentoonstellingen, met een geza- menlijken duur van 196 dagen, waarop ruim 1800 betalende bezoekers het Museum bezochten. De oudheidkundige afdecling trok desgelijks voort durend belangstelling. Eenerzijds kwam het bezoek aan de tijdelijke tentoonstellingen ook in liooge mate Bijlage K. 3 aan deze afdeeling ten goede, die echter ook wanneer er geen tentoonstelling was, bezoek bleef trekken. An derzijds bleek de belangstelling uit tal van aanwinsten. Deze werden niet alleen uit Zutphen, maar ook uit gemeenten in den omtrek der stad verkregen, zooals ook het bezoek niet alleen kwam uit onze stad, maar mede uit de steden en dorpen in de Graafschap, terwijl het Museum tijdens het reisseizoen ook zijn aandeel bekwam in het toenemend vreemdelingenverkeer. De lijst der aanwinsten is wederom bij dit verslag gevoegd. Zij omvat 120 nummers, waaronder enkele, die door gemeentebesturen uit de Graafschap aan het Museum werden aangeboden. Onder de aanwinsten bevindt zich een gewaardeerde gift van mevr. de Wed. Maitland te Vorden, bestaande uit een aantal versteeningen en voorwerpen uit het steentijdperk, meercndeels afkomstig uit den Aaltenschen berg. Op verzoek van de Commissie heeft de heer Dr. P. M. Keer, leeraar aan het Gymnasium en de Hoo- gere Burgerschool alhier deze collectie welwillend gedeter mineerd, waarvoor hem de dank der Commissie is betuigd. In het verslagjaar werd het Museum bezocht door Dr. H. J. Hohverda, conservator van 's Rijks Oudheid kundig Museum te Leiden, die een onderzoek instelde naar de in het Museum aanwezige praehistorische voor werpen, en enkele daarvan in teekening liet brengen. Verder breidde zich door de verkregen aanwinsten in het bijzonder de muntenverzameling, de collectie haardplaten en de verzameling afbeeldingen betrekking hebbend op Oud-Zutphen uit, terwijl menig voorwerp

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 140