Bijlage I. 4 gang voor de handwerken hangt samen met het besluit, reeds in het vorig verslag vermeld, om het handwerk in 't vervolg in zoodanige richting te onderwijzen, dat het geleerde meer toepassing kan vinden bij de ver schillende deelcn der vrouwelijke kleeding. Velen toch bezochten de school enkel ten einde zich te bekwamen voor de examens, waartoe de school niet bestemd noch m te richten is. De vermindering van het aantal leer lingen heeft het voordeel, dat de leerkrachten zich beter met iedere leerlinge kunnen bezighouden, hetgeen het onderwijs zeer ten goede komt. Niet naar hoeveelheid, doch naar hoedanigheid moet onze school streven en' dit is ook reden, dat in andere vakken scherper dan in den aanvang mogelijk was, bij de toelating wordt on derzocht de geschiktheid en aanleg der candidaten, wat eveneens invloed uitoefent op het aantal toegelatenen en dus op het eindcijfer der schoolbevolking. Dit jaar verlaten twee jongens en drie meisjes de school met diploma, die den geheelen cursus hebben door- loopen, terwijl twee jongens en twee meisjes de school verlaten, die den volledigcn cursus niet hebben medege maakt. Van de leerlingen wonen 7 te Warnsvcld, 4 te Lochem, 3 te Voorst, 2 te Geesteren, 2 te Apeldoorn en e'cn in elk der plaatsen Almen, Brummcn, Eefde, Laren, Ruurlo en Zclhemde overigen wonen te Zutphcn. Twee leer lingen genieten het onderwijs kosteloos, terwijl aan 12 vermindering van schoolgeld is toegestaan. Ier gelegenheid van het driejarig bestaan der school werd 111 Mei 1904 cene tentoonstelling gehouden van Bijlage I. 5 hetgeen in den tijd van het bestaan vervaardigd was. Zij werd voorafgegaan door de plechtige uitreiking van het getuigschrift aan de 2 mannelijke en de 8 vrouwelijke leerlingen, in het vorig verslag met name genoemd. De tentoonstelling werd druk bezocht. Er was tevens eene loterij aan verbonden van op de school vervaardigde voorwerpen, waarvan de opbrengst bestemd is om aan de met loffelijk ontslag vertrekkende leerlingen gereed schappen uit te reiken, de bibliotheek door aankoop van boek- en plaatwerken uit te breiden en verdienste lijke leerlingen in de gelegenheid te stellen door het bezoeken van tentoonstellingen zich meerder te ontwik kelen. De verloting bracht, 11a aftrek der kosten, 464,70 op. Dit bedrag is op een spaarbank geplaatst. Wat de overige verrichtingen van onze vereeniging betreft, deze bepaalden zich tot het houden in Mei van eene kleine tentoonstelling van voorwerpen der school in de Meeren Sociëteit te Brummen, waarbij de noodige inlichtingen door het leeraarspersoneel werden verstrekt. Deze tentoonstelling werd druk bezocht en mocht zich in de sympathie der ingezetenen verheugen. Zij droeg er zeer toe bij onze school, en wat zij beoogt, meer bij het publiek bekend te maken.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 137