Bijlage G. Overeenkomstig hctbepialde in art. 15 van het Konink lijk Besluit van 16 November 1900 (Staatsblad No. 200) werden de gewone vergaderingen geregeld gehouden. Zestig maal ontving de Commissie eenc kennisgeving van den Heer Arrondissemcnts-Schoolopziener, als be doeld in 2 van art. 21 der Leerplichtwet. Het vorige jaar werd zulk ecne kennisgeving zeven en tachtig maal ontvangen. Van de zestig opgeroepenen verschenen er een en twintigtwee waren naar elders vertrokken terwijl ééne oproeping als onbestelbaar terug werd ontvangen, 't Betrof een leerling der Roomsch Katho lieke Jongensschool, wiens ouders een zwervend leven leiden. Zes cn dertig personen voldeden dus niet aan de oproeping. De Commissie betreurt het, dat tegen deze niets te doen is. Wel worden zij schriftelijk gewaar schuwd en bovendien in den regel door een of meer leden der Commissie persoonlijk op het verkeerde en voor 't vervolg strafbare van het niet voldoen aan de Leerplichtwet gewezen, maar toch meent de Commissie, dat het willekeurig wegblijven ook niet ongestraft mocht plaats hebben. Zij, die verschenen ontvingen eene ernstige berisping en beloofden, na veel of weinig gewoonlijk gezoch te verontschuldigingen beter aan hunne plichten jegens hunne kinderen te zullen voldoen. Van de boven bedoelde zestig kinderen, die zich aan ernstig schoolverzuim hadden schuldig gemaakt, waren zeven cn veertig leerlingen der Openbare School twee der Openbare School E, drie der Openbare School G, drie der Christelijke School aan den Baarden- Bijlage G. wal, vier der Roomsch Katholieke Jongensschool en een der Roomsch Katholieke Meisjesschool. Door den Heer Kantonrechter werden zestien per sonen wegens overtreding der Leerplichtwet tot eene geldboete of gevangenisstraf veroordeeld. Was het Schoolverzuim in 1903 grooter dan in de beide daaraan voorafgaande jaren, in 1904 is het aan tal verzuimen aanzienlijk minder. Toch moet het geregeld schoolbezoek nog veel beter worden dit kan het echter alleenindien allen samen werken 0111 de Wet niet tot eene doode letter te maken, wat helaas! nog maar al te dikwijls geschiedt. Namens de Commissie tot wering van Schoolverzuim te Zulphen, J. A. SCHUTTE, Secretaris. ZUTPHEN, 25 Februari 1905. 2 <5

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 132