Bijlage F. Hoven. De Commissie meende dit feit niet onopge merkt te mogen laten voorbijgaan en wél verdiend was de hulde, die de Voorzitter haar toebracht, toen hij er op wees, hoe haar onderwijs gewaardeerd wordt, cene waardeering, waarvan het door oudleerlingen en onderwijzend personeel feestelijk versierde schoollokaal een zichtbaar bewijs opleverde. Door ongesteldheid was Mej. VAN ZuUK gedurende eenige weken vóór de zomervacantie verhinderd hare betrekking te vervullen. Tijdelijk werden toen hare werkzaamheden waargenomen door Mej. A. MORHÉE, oudste helpster aan de school op den Paardenvvaldie op verzoek der Commissie bereidwillig deze taak op zich had genomen. Het onderwijs aan de helpsters, die zich voor het examen van Bewaarschoolhoudercs willen bekwamen, werd op denzelfdcn voet en door dezelfde personen gegeven als in het vorige jaar. Door tien helpsters werden ocze lessen gevolgd. De voortdurende wisseling van het jongere hulppersoneel blijft voor den geregel- den gang van dit onderwijs een groote hinderpaal. Het aantal kinderen, in de verschillende scholen aanwezig, bedroeg op 31 December 1904: Op den Paardeinval 320 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 319, waarvan 129 met vrijstelling van schoolgeld). In de Hoven 116 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 119, waarvan 40 met vrijstelling van schoolgeld). I11 de Bornhovestraat 56 kinderen. (gemiddeld over het geheele jaar 62). Bijlage F. 3 Het subsidie door de Gemeente verleend voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven bedroeg 4023,63), terwijl van het jaarlijksch subsidie van hoogstens IOOO,voor de school in de Bornhove straat, tot een bedrag van f 893,20) gebruik gemaakt werd. In het geheel werd dus door de Gemeente voor de Bewaarscholen uitgegeven eene som van 4916,84, terwijl de Begrooting 5481,bedroeg, namelijk 4481,voor de scholen op den Paardenwal en in de Hoven en 1000,voor de school in de Bornhovestraat. Gebouwen en lokalen der scholen verkeerden bij voortduring in voldoenden toestand. Aan de school in de Hoven konden de nieuw bijge bouwde lokalen 11a afloop der zomervacantie in gebruik worden genomen. Op voortreffelijke wijze is door dezen aanbouw in de bestaande behoefte voorzien. Het toe nemend aantal leerlingen kan nu in de luchtige loka len eene ruime plaats vinden. Geregeld werden de scholen door de Dames-Leden der Commissie bezocht. In de samenstelling der Commissie kwam dit jaar geene verandering. De Commissie voor de Bewaarscholen, F. H. UMBGROVE Voorzitter. D. BRUINS, Secretaris. 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 130