Bijlage E. 8 Wat Uwe Commissie betreurt is, dat er nog altijd onderwijzers worden gevonden voor wie de laatste alinea van art. 9 der verordening regelende het open baar onderwijs in de gemeente Zutphen niet schijnt te bestaan. Behalve dat in het aangehaalde art. lichaams straften ten strengste zijn verboden, moesten de onder wijzers toch verstandig genoeg zijn om te begrijpen, dat door slaan enz. hun prestige bij de leerlingen nood zakelijk moet dalen en dat dus het stipt naleven van het in de genoemde alinea bepaalde, in hun eigen be lang is. De schoolvergaderingen werden ook in 1904 geregeld gehouden. Uit de notulen, die wij hebben mogen in zien, blijkt dat die vergaderingen steeds meer en meer de belangstelling wekken van het onderwijzend perso neel en niet zullen nalaten den bloei van het onderwijs te verhoogen. De onderwerpen daar besproken staan ons daarvoor borg. In niet geringere mate zullen de bibliotheken aan eenige scholen verbonden, bevorderlijk zijn aan de ontwikkeling en beschaving der schooljeugd. Verblij dend is het uit de verklaringen der schoolhoofden te zien, dat het getal uitgeleende boeken steeds toeneemt en dat niet alleen leerlingen maar zelfs oud-leerlingen er van profiteeren. Het getuigschriftverklarende dat de Lagere School met vrucht is doorloopen, werd in 1904 uitgereikt op op school K aan 10, op school I' aan 13, op school G aan S, op school II aan 23 en op school I aan 20 leerlingen. In de samenstelling der Commissie heeft geene ver- Bijlage E. 9 andering plaats gehad. De heer J. P. MuiJDERMAN, die aan de beurt van aftreding was, werd in de verga dering van den Gemeenteraad vati 12 Dec. als zoodanig herbenoemd. De tegenwoordigheid van den heer Arrondissements- Schoolopziener in hare vergaderingen, werd door de Commissie op hoogen prijs gesteld. De Commissie erkentelijk voor den steun, dien zij in 1904 van het Gemeentebestuur mocht ontvangen, roept ook voor het jaar 1905 met vertrouwen dien steun in. De Plaatselijke Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs, J. P. MUIJDERMAN, Voorzitter. A. G. KOK, Waarn. Secretaris. Zutphen, 22 P"ebruari 1905. Aaii den Raad der Gemeente Zutphen.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 128