i6 Door den Directeur, daartoe in staat ge steld door een geldelijke bijdrage van een belangstellende, werden bovendien prijzen toe gekend voor getrouw schoolbezoek, en wel in: Klasse I aan 21 leerlingen. a K 12 v BI 11 S 11 Voor den nieuwen cursus werden ingeschre ven 154 leerlingen, van wie 85 reeds vroeger de school bezochten. Van dezen legden 22 het examen af voor de klasse, van hen slaagden 7. Zonder examen werden toegelaten 47, omdat zij in het bezit waren van het getuigschrift, dat zij met goed gevolg eene lagere school hadden doorloopen. Op nieuw bleek weder, dat deze leerlingen in kennis en ontwikkeling stonden boven hen, die 11a afgelegd examen werden toegelaten. De indeeling der klassen was op 31 De cember als volgt: Klasse I 71 leerlingen. 11 39 Totaal .139 leerlingen. Dit aantal is 10 meer, dan op het einde van het vorige jaar. Voor enkele leerlingen werd het schoolgeld Bijlage D. geheel of gedeeltelijk betaald door de Com missie van Toezicht. Splitsing van De I8t0 klasse isevenals in den vorigen klassen. cursus, in 3, de IH° klasse in 2 afdeelingen gesplitst. Leermiddelen De leermiddelen werden weder aangevuld en Gebouw, met enkele plaatwerken ten behoeve van het onderwijs in het hand- en rechtlijnig teekenen, en met de noodige hulpmiddelen voor het onderwijs. Het groot aantal leerlingen maakte het wederom noodzakelijk, de leerlingen van de klassen I« en D het onderwijs in het recht lijnig teekenen te doen ontvangen in een lokaal van het gebouw der Geldersche Ver- eeniging voor Kunstnijverheid, dat door het bestuur van die Vereeniging welwillend voor dat doel ter beschikking werd gesteld tegen vergoeding van de uitgaven voor vuur en licht. De heer J. Baron is met het onderwijs in dit lokaal belast. Nog altijd blijft de mogelijkheid bestaan, dat het aantal leerlingen te groot wordt om in de beschikbare lokalen voor hand- en recht lijnig teekenen een plaats te krijgen. Hoe langer zoo meer treedt derhalve de vraag op den voorgrond, op welke wijze in het gebrek aan ruimte op den duur zal moeten worden voorzien. 11 Hl 18 17

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 120