711 Bijlage D. De vrijwillige oefeningen in den wapen handel werden bijgewoond door 5 leerlingen der IV<Je en 4 leerlingen der V<'« klasse. Geen enkel leerling der school vervalt zijn dienstplicht bij het reservekader. De theore tische lessen worden gegeven in twee lokalen der school. De uren daarvoor zijn weder in overleg met den Directeur geregeld, zoodat er zooveel mogelijk voor is gezorgd, dat het onderwijs er geen schade door ondervindt. Bevordering tot Voor hen, die zonder her-examen tot eene hoogere klassen, hoogere klasse konden worden bevorderd, heeft die bevordering plaats gehad in eene plechtige bijeenkomst van de Commissie van Toezicht, Directeur en leeraren, met de leer lingen, op Dinsdag 12 Juli in de leeraars kamer. Bij gebrek aan een daarvoor geschikt lokaal kon de uitspraak van de Commissie niet in tegenwoordigheid van alle leerlingen geschiedenmaar moest deze aan iedere klasse afzonderlijk worden medegedeeld. Had de regeling der bezoldiging van het onderwijzend personeel reeds bij herhaling een punt van overweging in den boezem der Commissie uitgemaakt en aanleiding gegeven tot correspondentie tusschen haar en het Dagelijksch Bestuur der Gemeente, de Com missie acht zich gelukkig, thans het tot stand komen van eene bevredigende regeling dezer zaak in haar verslag te mogen vermelden. Bezoldiging Onderwijzend personeel. Bijlage D. 13 In de op 16 Mei immers gehouden zitting van den gemeenteraad werd vastgesteld eene verordening regelende de bezoldiging van de leeraren aan de Hoogere Burgerschool te Zutphendie voor het in functie zijnde personeel in werking zou treden op 1 Janu ari 1905. Blijkens schrijven van den Minister van Binnenlandsche Zaken dato 28 Mei 1904 No. 4068 afd. onderwijs, is deze verordening door hem goedgekeurd. Als vaste jaarwedde is aangenomen het cijfer der Rijksregeling ad 800,—terwijl in de vaststelling van de vergoeding per wekelijksch lesuur eenigszins hoewel slechts in geringe mate, van de Rijksregeling is afge weken. Leermiddelen Ook in het afgeloopen jaar is voortgegaan en Gebouw, met de uitbreiding van de verzameling natuur kundige instrumenten, waartoe de mogelijk heid is geopend naardien door den Gemeente raad wederom voor dat doel ter beschikking gesteld is eene buitengewone bijdrage van twee honderd gulden. Ook mag de Commissie met voldoening constateerendat met het vervangen van de oude kachels en banken door nieuwe geleide lijk wordt voortgegaan. Schoolbibliotheek. Van de schoolbibliotheek werd in het afge loopen jaar weder veelvuldig gebruik gemaakt. 12

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 118