771 Bijlage D. 2 zooals deze was geregeld bij het begin der ziekte van den heer Zelling tot het einde van den cursus bestendigd. In de vergadering van den Gemeenteraad van 6 Juni werd tot tijdelijk leeraar in de geschiedenis aangesteld Dr. D. A. SLOOS, leeraar bij het Middelbaar Onderwijs in Neder- landsch Indic. Deze trad den istcn Septem ber in functie. De heer J. ZELLING mocht niet lang van zijne rust genieten, want reeds op 9 Decem ber kwam hij te Utrecht te overlijden. De Commissie wijdt gaarne een woord van hulde aan de nagedachtenis van dezen leeraar, die gedurende het groot aantal jaren zijner werkzaamheid alhier zich steeds een uitnemend docent betoonde, terwijl hij tevens de achting en de genegenheid zijner leerlingen zich wist te veroveren. In de vergadering van den Gemeenteraad van 27 Juni werd Mejuffrouw A. MlCHIELSEN hoofd van school A alhier, voor den cursus 1904/1905 opnieuw belast met een gedeelte van het onderwijs in het Moogduitsch, tegen eene bezoldiging voor dien cursus van 200, voor 2 lesuren 's weeks. Zij geeft dat onder wijs in de afdeeling a der IVcl° Klasse. In dezelfde vergadering van den Gemeente raad zijn de tijdelijke aanstellingen van de hee- ren Jhr. Mr. B. de Jonge als leeraar in de Bijlage D. 3 Staatswetenschappen en van den heer I. IT. J. Nort, als leeraar in de Wiskunde, voor den cursus 1904/1905 gecontinueerd. Ook in den nieuwen cursus gaf de heer KORT het onderwijs in de Kosmografie in de IVde en Vde Klasse. De Directeur gaf in het afgeloopen jaar wederom één lesuur per week onderwijs in de Algebra, beurtelings in de klasse Ia en Ib ter wijl opdat uur de heer Ka.T in de andere af deeling onderwijs gaf in het schoonschrijven. Ook in den nieuwen cursus zijn alle klas sen in twee afdeelingen gesplitst, en is voor de splitsing der IV<le en VJo klassen weder eene vergoeding toegekend van 100,voor ieder wekelijksch lesuur. De machtiging tot de splitsing werd ver leend in de vergadering van den Gemeenteraad van 27 Juni. Leerlingen. Het aantal leerlingen bedroeg op 1 Januari 1904: In de Istc kl. 36 leerl., waaronder 5 vrouwelijke. Ul'e 37 11 5 11 II Ho 42 7 11 11 IVdL 34 n S Vde n 23 2 Totaal 172 leerl.,waaronder 24 vrouwelijke, van welke 170 het volledig onderwijs genoten, terwijl 2 leerlingen der IIHe klasse slechts enkele lessen volgden.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 113