Bijlage C. 4 Op !S Juli en 5 en 6 September werd het toelatings examen gehouden. Van de zes aspiranten, die zich voor de eerste klasse aanmeldden, werden allen toegelaten; voor de tweede klasse was één aspirant, die werd toegelaten, voor de derde klasse één en toegelaten, voor de zesde klasse waren drie aspirantendie allen werden afgewezen doch toegelaten tot de vijfde klasse, waarvan echter slechts één heelt gebruik gemaakt. De nieuwe cursus begon dus met een getal van 44 leerlingen en twee toehoorders, (één der voor de zesde klasse afgewezenen is tot die klasse als toehoorder toegelaten) verdeeld als volgt: ie klasse 7, waaronder 1 meisje, (een leerling dezer klasse verliet wegens ziekte het Gymnasium in October), 2e klasse 8, waaronder 2 meisjes, 3e 11 9, waaronder geen meisje, 4e 6, waaronder een meisje; benevens eene toehoordster, 5e 11 9, waaronder geen meisjes, 6e 5, waaronder een meisje; benevens een toehoorder. Van de leerlingen der 5e klasse zijn 8 voor A en 1 voor Bvan die der 6c klasse 3 voor A en 2 voor B. In de vijfde klasse ontvingen 3 leerlingen, in de 6e klasse 2 leerlingen onderwijs in Hebrceuwsch. 4. Onderwijs. Dr. Keer geeft sedert September, tengevolge van aanvulling van het personeel der leeraren te Nijmegen, geene lessen meer aan de H. B. S. aldaar; de Rector Bijlage C. 5 blijft voortgaan buiten den rooster der lesuren een deel der Woensdagmiddagen te besteden tot behandeling van Latijnsche schrijvers, in verband met Romeinsche anti quiteiten, voor leerlingen A der zesde klasse. 5. Leermiddelen en Gebouw. Het abonnement op den Thesaurus linguae latinae werd voortgezet cn de abonnementen op de gewone tijdschriften verder bijgehouden. Van de schoolbibliotheek wordt een vrij druk gebruik gemaakteen vrijgevig stadgenoot schonk het Gymna sium het bekende standaardwerk „Brehm's Tierleben" in tien deelenhetwelk grootc belangstelling van zijde van leeraren en leerlingen wekt en een groote aanwinst is voor de bibliotheek. In het gebouw kwam geene verandering. Aldus vastgesteld in de vergadering van Curatoren op 23 Februari 1905. Het College van Curatore7i D. W. van ANDRINGA de KEMPENAER, Voorzitter. II. C. PENNINK, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 111