Bijlage C. daarop door het College van Burgemeester en Wet houders gedane voorstel werd hem conform het door ons daarop uitgebracht advies, door Uwen Raad bij besluit van iS Juli een jaar verlof verleend tot herstel van gezondheid, met behoud van de helft der jaarwedde. Dr. Kreunen handhaafde echter zijn verzoek in een nieuw adres; waarop bij besluit van 22 Augustus het vroeger genomen besluit werd gehandhaafd, met aan houding van zijn verzoek tot ontslag. Inmiddels was door Curatoren onder goedkeuring van het College van Burgemeester en Wethouders tijdelijk voorzien in de vacature, door de waarneming der lessen voor hoogstens drie maanden op te dragen aan Dr. J. van IJzeren te Rotterdamgenoemde Heer is ver volgens bij Uw besluit van 12 September overeenkom stig onze voordracht tijdelijk voor een jaar tot leeraar in de oude talen op eene jaarwedde van f 2000, benoemd. I11 de vacature, ontstaan door de benoeming van Dr. HOOYKAAS tot Conrector, is voorzien door de benoe ming bij Uw besluit van 22 Augustus van Dr. Chr. Deknatel, leeraar aan het Instituut Prins te Haarlem, die door ons No. 1 was aanbevolen. 3. Leerlingen. Bij den aanvang van het jaar bedroeg het getal leer lingen, waaronder zeven vrouwelijke, 44 en drie toe hoorders een leerling voor de eerste klasse werd toe gelaten na de Kerstvacantieterwijl met de Paasch- vacantie een leerling het Gymnasium verliet om op eene kostschool te worden geplaatst. Bovendien ver- Bijlage C. 3 trokken in Juli twee leerlingen, een uit de 4e en een uit de 5e klasse, wegens verandering van woonplaats. Van de twee en veertig leerlingen onderwierpen de zeven leerlingen der 6e klasse zich aan het op 15, 16 en 17 Juni, ten overstaan van de professoren J. C. Matthes en H. F. KarsïEN, beiden te Amsterdam, benevens F. DE Boer te Groningen, gehouden eind examen. Aan allen werd het verlangde diploma uitgereikt en wel aan II. Albarda, B. van Gifeen, Mej. J. H. LlJSEN, Mej. J. MüYDERMAN en Mej. C. A. Ver LOREN van Themaat voor A, aan A. E. van Giffen en E. H. Jannink voor B. Van de overgangsexamens op 13 en 14 Juligevolgd door de herexamens op 5 September, wordt de uitslag aangegeven door onderstaande tabel Klas sen. Getal leer lingen. Aan het examen hebben deel ge nomen. Bevorderd. Niet bevorderd. 7 7 7 8 8 7 3 7 6 6 4 7 7 7 5 6 6 5 35 34 32 2 I 2 I I 2

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 110