Bijlage B. d. Hoe worden de lokalen gereinigd droog geschrobd of gedweild met welk water en hoe dikwijls e. Hoe worden de meubelen gereinigd (Beantwoorden als bij d). f. Hoeveel maal per jaar worden de muren gewit, gesausd, of geverfd g. Wie controleert de reiniging 2. Schoolmeubelen. A. Banken. a. vorm hoe is deze voor jongens en meisjes dezelfde met lende- of rugleuningen b. Is de hoogte voor verschillende kinderen verschillend c. Hoe zijn zij geplaatst ten opzichte van het licht d. Hoe lang is iedere bank en hoeveel kin deren worden er hoogstens op geplaatst? B. Schoolborden en Kaarten. Aantal, inrichting en soort (dof of glanzend) per lokaal 3. Speelplaats. a. Is deze gedeeltelijk overdekt en zoo ja, over welke oppervlakte b. Waarmede is de grond bedekt c. Is er stof d. Zijn er boomen e. Zijn er banken f. Is er een pomp met goed drinkwater 4. Privaten en Urinoirs. a. Hoeveel van ieder b. Hoe zijn zij geplaatst: in de lokalen, of afzonderlijk, hoe ten opzichte van de wind richting Bijlage B. c. Zijn die voor jongens en meisjes gescheiden? d. Hebben zij voor jongens en meisjes afzonder lijke toegangen e. Zijn er tonnen, beerputten enz. f. Als er tonnen zijn worden zij dan met kalk melk gedeeltelijk gevuld en worden zij bui ten schooltijd geledigd of verwisseld en hoe dikwijls per week g. Als er een beerput is, hoe ver is deze van de lokalen verwijderd h. Hoe geschiedt de ventilatie i. Zijn de privaten en urinoirs reukeloos, hoe worden zij gereinigd en hoe dikwijls 5. Drinkwater. a. Wordt uitsluitend gebruik gemaakt van de waterleiding b. Zijn de putten behoorlijk verwijderd van beerputten, mestputten en aschvaalten c. Hoe wordt het drinkwater verstrekt d. Is er waschgelegenheid III. Leermiddelen. a. Worden aan nieuwe leerlingen nieuwe boe ken verstrekt of krijgen zij die van vroe gere leerlingen in gebruik b. Worden oude leien, potlooden en penhou ders gebruikt c. Hoe wordt gehandeld met boeken en huis werk van kinderen uit gezinnen waar be smettelijke ziekte heerscht IV. Ziekten. Zijn er verbandmiddelen voorhanden Welke maatregelen worden genomen bij leerlin gen, leermiddelen en lokalen tegen besmet ting door 40 41

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 104