2 ol ■2öb Bijlage B. 38 Gezondheids-Commissie zetelende te Zutphen. Onderzoek van School aan de straat te Zutphen. Aantal klassen Hoofdkinderen I. Ligging. 1. Bodem. Zijn er opmerkingen omtrent den bodem 2. Omgeving. Zijn er in de omgeving stoffige wegen, drukke straten, fabrieken, kerkhoven, mestvaalten, poelen, stinkende grachten enz. II. Schoolgebouw. 1. Schoollokalen. A. Hoeveel lokalen B. Lengte, breedte en hoogte der lokalen C. Hoeveel kinderen in ieder lokaal D. Muren, a. zijn deze gewit of geverfd j gjg^zend E. Vloeren. Van welk materiaal Geolied of geverfd F. Waar bevindt zich de bergplaats voor kleeren? in afzonderlijk lokaal, in de leerlokalen. in de gangen en vestibule. G. Verlichting. a. Zijn er enkele of dubbele vensters b. Welke is de hoogte en breedte Bijlage B. 39 c. Hoe hoog zijn zij boven den school vloer d. Op welke hemelstreek zijn zij gericht e. Op welke zijde der kinderen valt het licht in f. Hoe is de verlichting van het bord en de kaarten g. Zijn er gordijnen, zoo ja, gestreept of effen h. Hoe geschiedt de kunstverlichting H. Ventilatie. a. Op welke wijze geschiedt deze buiten de lesuren b. Hoe geschiedt deze tijdens het onderwijs c. Is er tocht d. Hoe worden de vensters geopend I. Temperatuur en Verwarming. a. Zijn er thermometers in de lokalen b. Hoe hoog is de gemiddelde temperatuur gedurende het onderwijs c. Is er centraal verwarming d. Waar zijn de kachels of radiatoren ge plaatst e. Welk soort kachels wordt gebruikt? f. Staan de kachels somtijds gloeiend g. Hoe ver zijn de kinderen minstens van de kachel verwijderd h. Zijn er kachelschermen i. Wordt voor genoegzame aanwezigheid van waterdamp gezorgd en hoe k. Wordt bij hooge temperatuur vrijgegeven? zoo ja, bij welke K. Reinhouden. a. Wordt voor voeten vegen gezorgd: en zoo ja, zijn er stof kolken b. Is spuwen op den grond verboden c. Zijn spuwbakken met desinfecteerende vloeistoffen aanwezig

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 103