2W 2o1 Bijlage B, 36 IV. Ziekten. Verbandmiddelen zij op de meeste scholen niet voorhanden. Slechts in de Bijzondere school Oudevvant en de R. K. meisjes- en bewaarscholen zijn eenige verbandmiddelen aanwezig, terwijl men op de Bijzondere school Paardenwal gerust de toekomst te gemoet gaat met eenige hechtpleisters in voorraad Waar onmiddellijke hulp bij ongelukken zeer dikwijls gewenscht is, zal het aanwezig zijn van een verbandkistje met eenige doelmatige voorraad geen overdadige luxe kunnen genoemd worden, vooral niet, wanneer het onderwijzend per soneel zich eenige kennis en handigheid in het gebruik der middelen eigen maakt. Ingeval van ziekten als hoofdluis, Scabies, Favus enz. wordt of de ouders aangeraden medische hulp in te roepen, bf de kinderen naar het wijkhuis verwezen. Verwijdering uit de school heeft plaats bij besmettelijke ziekten, die de wet als zoodanig erkent. De ontsmetting van schoollokalen geschiedt, nadat de be smetting officieel is geconstateerd. Eenc bepaalde regeling voor de ontsmetting van scholen ingeval van besmettelijke ziekten ware wenschelijk. De Commissie met het onderzoek der scholen belast, ont veinst zich niet, dat hare taak zeer vergemakkelijkt is, door den vrij goeden toestand, waarin zij alles heeft aangetroffen. In het algemeen toch kan men zeggen, dat de scholen te Zutphen aan billijk gestelde eischen voldoen, terwijl van de zijde der Hoofden en onderwijzers steeds gestreefd wordt naar de oplossing van hygiënische gebreken, die de scholen nog mochten aankleven, Bijlage B. 37 Van de openbare scholen kan nog gezegd worden, dat de armste kinderen zijn ondergebracht in die scholen, die het meest hygiënisch zijn ingericht. Toestanden als in school A, slechte ventilatie, gebrekkige verwarming, te nauwe gangen, verkeerd invallen van het licht, slechte banken, worden b. v. in school I niet aange troffen. Gelukkig, dat juist die kinderen, die buiten de school het meest aan onhygiënische invloeden blootstaan, althans op school het best hygiënisch zijn gehuisvest. Zutphen, December 1904. G. L. TJEENK WILLINK. D. MOLENAAR. L. KUILER. Dr. HOLLEMAN. Mr. G. M. VAN VOORTHUIJSEN, Secretaris.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 102