lp Bijlage B. 3^ wegens de glans en de geringe breedte van liet bord de plaat sing der banken te wenschen overlaat. Behalve in de bewaarscholen zijn alle banken voor 2 leer lingen bestemd; de lengte wisselt van 1 M. tot 1,20 M. B. Reeds merkten wij op, dat de schoolborden, wat plaatsing en afmeting betreft, niet overal voldoen. Over het algemeen worden echter in dit opzicht zeer gunstige toestanden aange troffen en blijkbaar wordt door sommige onderwijzers aan dit onderwerp bijzondere aandacht geschonken. In vele scholen worden borden aangetroffen, die op sporen loopen, waardoor van het glimmen geen hinder wordt onder vonden, in school I is een bord voorover hellend gemaakt, waardoor eveneens het glanzen minder last veroorzaakt. 3. Speelplaats. In de scholen D, H en I treft men een overdekte speel plaats aan, waaromheen de leerlokalen zijn gebouwd. Het doel de kinderen onder schooltijd eenigen tijd in eene frissche ruimte vrijheid te geven, wordt niet overal bereikt, daar het geraas hinderlijk is voor de omliggende lokalen. Slechts in school H wordt deze speelplaats gebruikt bij af wisseling door de verschillende klassen. In de andere klassen wordt door het opgeven van schriftelijk werk of op andere wijze met het hinderlijk leven rekening gehouden. Bij de R. K. jongensschool is de speelplaats over eene oppervlakte van 68 M2. overdekt, die evenwel in den laatsten tijd als bergplaats van brandstoffen wordt gebruikt. De bewaarscholen hebben afzonderlijke speellokalen, die er frisch en vroolijk uitzien. In de R. K. bewaarschool wordt een leerlokaal tevens als speelokaal gebruikt. Bijlage B. 33 Bij school B/C wordt over de speelplaats geklaagd. Door de gladheid der klinkerbestrating, waarin eenige ijzeren put deksels liggen en de uitspringende hoeken der gebouwen, is vrees voor ongelukken niet ongegrond. Opruiming der put deksels en de klinkerbestrating vervangen door grint, zal reeds eenige verbetering aanbrengen. Stof komt op enkele speelplaatsen voor, vooral bij langdurige droogte; waterbesproeiing is dan aan te bevelen. Slechts op enkele speelplaatsen worden boomen gevonden. 4. Privaten en urinoirs. Zooals uit onderstaand staatje blijkt, loopt het aantal pri vaten en urinoirs voor iedere school beschikbaar, zeer veel uiteen. Schoolgebouw. Aantal Privaten. Urinoirs. Aantal malen per week ledi lokalen. aantal. stelsel. aantal. stelsel. ging der tonnen. School A ll/C D E F G 11 I Bijz. School Oudevvant Paardenwal B. K. jongensschool li. K. meisjesschool li. K. bewaarschool Bewaarschool Hoven Paardenwal Bornhovostr. 10 12 8 7 0 6 8 11 4 G 5 G 4 4 6 2 5 13 12 8 4 10 6 22 ~8 11 5 6 4 G 10 G lonnen beerput tonnen 9 5 4 2 3 G 10 4 G 5 5 1 3 1 riool riool 2 2 2 1 2 1 2 1 a 2 2 2 2 2 2 2 1 2 Bijzondere ontsmettingsmiddelen worden niet gebruikt.

Jaarverslagen gemeente Zutphen (1851-1945) | 1904 | | pagina 100